Zdrowy dzień w Toruniu {Relacja} - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Zdrowy dzień w Toruniu {Relacja}

Planer na Dobry Rok

Zdrowy dzień w Toruniu {Relacja}

Już po raz drugi, w Toruniu dnia 23 maja odbył się Zdrowy Dzień. Inicjatywę tę propaguje Kamila Gapska z Profesjonalnego Centrum Terapeutycznego NAVITA. Cóż to takiego Zdrowy Dzień? Jest to akcja promująca zdrowie, diagnostykę oraz wspomaganie leczenia.

Już od południa „Navitę” wypełniali rodzice i dzieci, którzy przyszli na bezpłatne konsultacje z dr Piotrem Zwolińskim epileptologiem na co dzień pracującym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pan doktor w biegu wypijał małymi łyczkami wodę ale niestrudzenie diagnozował małych pacjentów. A każde otwarcie drzwi gabinetu wieńczył uśmiech pacjentów oraz lekarza. Na godzinę 15.00 zaplanowano szereg wykładów, prelekcji oraz pokazów. Jako pierwszy wystąpił dr Zwoliński. I choć treści kierował przede wszystkim do osób z epilepsją bądź zajmującymi się takimi osobami wykład był bardzo interesujący ponieważ dr Zwoliński pokazał co to znaczy zdrowy styl życia i jak on jest ważny dla każdego człowieka. Zdrowego aby nie chorował, a dla chorego  jako fundament walki z chorobą. Jakby oczywistą i naturalną konsekwencją wystąpienia lekarza była prezentacja Trenera Żywieniowego, która uporządkowała naszą wiedzę na temat jedzenia oraz odżywiania a co najważniejsze różnicy pomiędzy jedną a drugą kwestią. Niewątpliwie pokaz firmy Terma wzbudził najwięcej emocji. Przywieziony oraz zaprezentowany sprzęt rehabilitacyjny dał nadzieję rodzicom na lepszą egzystencję ich niepełnosprawnych skarbów. Ponieważ to właśnie rodzice i ich opowieści o dzieciach, które muszą zmagać się na co dzień z chorobą są inspiracją dla konstruktorów Termy.

Czy było ZDROWO? Oczywiście. Atmosfera w Navicie jest fantastyczna a tworzą ją ludzie tam pracujący oraz dzieci zmagające się z chorobą, które uśmiechają się mimo wszystko.

tekst i fotografia Julita Malicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl