"Wychowanie bez nagród i kar". Rodzicielstwo bezwarunkowe- nowość Wydawnictwa MiND - konkurs rozsztrzygnięty! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
„Wychowanie bez nagród i kar”. Rodzicielstwo bezwarunkowe- nowość Wydawnictwa MiND – konkurs rozsztrzygnięty!

Planer na Dobry Rok

„Wychowanie bez nagród i kar”. Rodzicielstwo bezwarunkowe- nowość Wydawnictwa MiND – konkurs rozsztrzygnięty!

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa może zaskoczyć rodziców przyzwyczajonych do tradycyjnych poglądów na temat wychowania i dyscypliny. Powołując się na dziesiątki fachowych badań, autor demonstruje negatywne skutki kontrolowania dzieci za pomocą nagród, pochwał i kar. Co ważniejsze, demonstruje także, jak niszcząca dla dziecięcej psychiki jest warunkowa akceptacja, tak zwana miłość odmawiana, zależna od tego, czy dziecko spełnia oczekiwania rodziców. Jest ona częstym środkiem wymuszania posłuszeństwa u dzieci. Kohn obnaża również współczesną kulturę współzawodnictwa i presję sukcesu, która ciąży na współczesnych dzieciach i młodzieży. Jego książka to lektura obowiązkowa każdego rodzica, który chciałby być na bieżąco z najnowszą wiedzą na temat dzieci.

Książka zdobyła najważniejszą amerykańską nagrodę dla książek parentingowych: złotą nagrodę NAPPA (National Parenting Publications Awards) w 2006 roku.

Alfie KOHN (ur. 1957) jest amerykańskim badaczem interdyscyplinarnym, specjalizującym się w tematyce edukacji i wychowania. Jego pola zainteresowań to zagadnienia motywacji, współpracy i długoterminowych skutków strategii wychowawczych. Znany przeciwnik ocen w szkołach i rywalizacyjnego podejścia do nauki Autor m.in. książek Punished by Rewards (Ukarani przez nagrody), No Contest (Bez rywalizacji), What Does It Mean to Be Well Educated? (Co to znaczy być dobrze wykształconym?).

 

WYCHOWANIE BEZ NAGRÓD I KAR, Rodzicielstwo bezwarunkowe, Podkowa Leśna 2013, Wydawnictwo MiND

 

Książki wyślemy do osób, które mają następujące nicki:

kamilak21

mwm

Adrianna

agab

mala85.jk

Zobacz także
rodzina leży na dywanie

EWA

GRATULACJE!

Na adres redakcja@mamywsieci.pl przesyłajcie swoje dane adresowe.

UWAGA – książki wyślemy w następnym tygodniu.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl