W Nowym Roku zrób coś tylko dla siebie, Mamo! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
W Nowym Roku zrób coś tylko dla siebie, Mamo!

Planer na Dobry Rok

W Nowym Roku zrób coś tylko dla siebie, Mamo!

Koniec Starego i początek Nowego Roku to czas podsumowań i nowych postanowień. Jeśli to co zaplanowałyśmy w zeszłym roku z jakiegoś powodu nie zostało zrealizowane kompletnie się tym nie przejmuj, czas na nowe ulepszone pomysły i działania. Za chwilę Sylwester i nawet jeśli zapowiada się w domu to ubierz jakąś ulubioną sukienkę załóż szpilki i podmaluj oko, a Twoje samopoczucie będzie lepsze.

 

Nadejście Nowego Roku powinno być przyczynkiem do tego by zacząć myśleć o sobie, by zrobić jakieś postanowienia dotyczące nas samych.

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu w nadchodzącym Nowym Roku przeczytaj nasze porady poniżej i korzystaj w razie potrzeby z naszego portalu by dowiedzieć się jakie oferty w Twoim miejscu zamieszkania mogą być godne Twojej uwagi.

Zacznijmy od ciała, pamiętaj, warto wygospodarować chociaż 30 minut dziennie na jakąś aktywność fizyczną. Bądź uczciwa wobec siebie – jeśli naprawdę nienawidzisz chodzić na siłownię, nie wykupuj karnetu, którego nie wykorzystasz – znajdź alternatywę. Może to być joga, pilates, zumba, spacer czy na przykład taniec.

Ustal czas tylko dla siebie.

Koniec z wiecznym poczuciem winy, że musisz zrobić jeszcze sprzątanie, zakupy lub wykonać inne zadania, niecierpiące zwłoki. Rozwiązanie? Ustalenie w które dni w tygodniu w jakich godzinach masz czas tylko dla siebie. Niech każdy z domowników wie {czytaj mąż, partner:)}, że jest to coś stałego i nie podlega negocjacjom. Twoi najbliżsi przywykną do tego szybciej niż Ci się wydaje.

Zatem czas ustalony, to dlaczego nie wykorzystać go i spróbować czegoś nowego? Uczenie się nowych umiejętności lub odkrywanie nowych pasji jest dobre dla duszy, i może zwiększyć poczucie własnej wartości.

A może zatracić się w czymś twórczym? – tworzenie biżuterii, ikebana, kursy decupage, filcowania lub kursy fotografii, gotowania, czy rysunku, na przykład, to świetny sposób, aby odkryć ukryte talenty.

Jesli myślisz o rozpoczeciu własnej działalności lub pisaniu bloga możesz skorzystać  z inspirujących spotkań przedsiębiorczych mam, które odbywają się raz w miesiącu w Bydgoszczy.

Podtrzymywanie znajomości mile widziane

Pójście z koleżanką na kawę lub rozmawianie przez telefon nie jest luksusem – badania dowiodły, że przebywanie w kręgu przyjaciół jest dobre dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wiadomo w dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas przenosi się do innego miasta, szukamy kontaktu z lokalnymi mamami – możesz i w tym przypadku skorzystać z naszego portalu lub spotkać się w Klubie dla Mam w Twoim mieście.

A teraz ośmielę się zaproponować byście wzięły najlepszą koleżankę czy koleżanki i chociaż raz w roku wyjechały na babski weekend, do spa czy po prostu nad morze, do jakiegoś cichego miejsca na wsi. Uwierzcie mi powrót po takim wyjeździe do domu to same plusy : wracasz uśmiechnięta, wypoczęta z dobrą energią, dobrym nastawieniem, pełna wigoru.

Oczywiście taki wyjazd wymaga wcześniej pewnych przygotowań, dobrej organizacji Ale WARTO!

Zobacz także
dzieci z prezentami pod choinkę

Nowy image

My kobiety wiemy jak dobrze działa na nas fakt zakupienia jakiegoś ciuszka, nowej pary butów czy wizyta u fryzjera. Zatem zajrzyj do swojej szafy czy nie czas na coś nowego? Styczniowe wyprzedaże to świetna okazja do wymiany garderoby. Ruszajmy więc na poszukiwanie czegoś dla siebie. A może zamiast kupować wymieńmy się z innymi mamami ? Takich Swap Party organizowanych w naszym regionie jest także coraz więcej.

A na koniec jeszcze może jakiś kurs wizażu, spotkanie ze stylistą?

Oczywiście wiem łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale spróbuj a unikniesz rutyny, która wysysa energię.  Trzeba chwycić byka za rogi, kiedy tylko możesz – książka w weekend, kino z partnerem bez dzieci, zrobienie czegoś spontanicznie od czasu do czasu, zmiana codziennych rutynowych zachowań. To wszystko sprawi, że łatwiej i weselej będzie się nam żyło w tym Nowym 2014 roku, czego Wam drogie mamy życzę z całego serca.

Zaglądaj na mamywsieci.pl, aby być na bieżąco i Do Siego Roku!

JS

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl