W Nowym Roku zrób coś tylko dla siebie, Mamo! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
W Nowym Roku zrób coś tylko dla siebie, Mamo!

Planer na Dobry Rok

W Nowym Roku zrób coś tylko dla siebie, Mamo!

Koniec Starego i początek Nowego Roku to czas podsumowań i nowych postanowień. Jeśli to co zaplanowałyśmy w zeszłym roku z jakiegoś powodu nie zostało zrealizowane kompletnie się tym nie przejmuj, czas na nowe ulepszone pomysły i działania. Za chwilę Sylwester i nawet jeśli zapowiada się w domu to ubierz jakąś ulubioną sukienkę załóż szpilki i podmaluj oko, a Twoje samopoczucie będzie lepsze.

 

Nadejście Nowego Roku powinno być przyczynkiem do tego by zacząć myśleć o sobie, by zrobić jakieś postanowienia dotyczące nas samych.

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu w nadchodzącym Nowym Roku przeczytaj nasze porady poniżej i korzystaj w razie potrzeby z naszego portalu by dowiedzieć się jakie oferty w Twoim miejscu zamieszkania mogą być godne Twojej uwagi.

Zacznijmy od ciała, pamiętaj, warto wygospodarować chociaż 30 minut dziennie na jakąś aktywność fizyczną. Bądź uczciwa wobec siebie – jeśli naprawdę nienawidzisz chodzić na siłownię, nie wykupuj karnetu, którego nie wykorzystasz – znajdź alternatywę. Może to być joga, pilates, zumba, spacer czy na przykład taniec.

Ustal czas tylko dla siebie.

Koniec z wiecznym poczuciem winy, że musisz zrobić jeszcze sprzątanie, zakupy lub wykonać inne zadania, niecierpiące zwłoki. Rozwiązanie? Ustalenie w które dni w tygodniu w jakich godzinach masz czas tylko dla siebie. Niech każdy z domowników wie {czytaj mąż, partner:)}, że jest to coś stałego i nie podlega negocjacjom. Twoi najbliżsi przywykną do tego szybciej niż Ci się wydaje.

Zatem czas ustalony, to dlaczego nie wykorzystać go i spróbować czegoś nowego? Uczenie się nowych umiejętności lub odkrywanie nowych pasji jest dobre dla duszy, i może zwiększyć poczucie własnej wartości.

A może zatracić się w czymś twórczym? – tworzenie biżuterii, ikebana, kursy decupage, filcowania lub kursy fotografii, gotowania, czy rysunku, na przykład, to świetny sposób, aby odkryć ukryte talenty.

Jesli myślisz o rozpoczeciu własnej działalności lub pisaniu bloga możesz skorzystać  z inspirujących spotkań przedsiębiorczych mam, które odbywają się raz w miesiącu w Bydgoszczy.

Podtrzymywanie znajomości mile widziane

Pójście z koleżanką na kawę lub rozmawianie przez telefon nie jest luksusem – badania dowiodły, że przebywanie w kręgu przyjaciół jest dobre dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wiadomo w dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas przenosi się do innego miasta, szukamy kontaktu z lokalnymi mamami – możesz i w tym przypadku skorzystać z naszego portalu lub spotkać się w Klubie dla Mam w Twoim mieście.

A teraz ośmielę się zaproponować byście wzięły najlepszą koleżankę czy koleżanki i chociaż raz w roku wyjechały na babski weekend, do spa czy po prostu nad morze, do jakiegoś cichego miejsca na wsi. Uwierzcie mi powrót po takim wyjeździe do domu to same plusy : wracasz uśmiechnięta, wypoczęta z dobrą energią, dobrym nastawieniem, pełna wigoru.

Oczywiście taki wyjazd wymaga wcześniej pewnych przygotowań, dobrej organizacji Ale WARTO!

Zobacz także

Nowy image

My kobiety wiemy jak dobrze działa na nas fakt zakupienia jakiegoś ciuszka, nowej pary butów czy wizyta u fryzjera. Zatem zajrzyj do swojej szafy czy nie czas na coś nowego? Styczniowe wyprzedaże to świetna okazja do wymiany garderoby. Ruszajmy więc na poszukiwanie czegoś dla siebie. A może zamiast kupować wymieńmy się z innymi mamami ? Takich Swap Party organizowanych w naszym regionie jest także coraz więcej.

A na koniec jeszcze może jakiś kurs wizażu, spotkanie ze stylistą?

Oczywiście wiem łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale spróbuj a unikniesz rutyny, która wysysa energię.  Trzeba chwycić byka za rogi, kiedy tylko możesz – książka w weekend, kino z partnerem bez dzieci, zrobienie czegoś spontanicznie od czasu do czasu, zmiana codziennych rutynowych zachowań. To wszystko sprawi, że łatwiej i weselej będzie się nam żyło w tym Nowym 2014 roku, czego Wam drogie mamy życzę z całego serca.

Zaglądaj na mamywsieci.pl, aby być na bieżąco i Do Siego Roku!

JS

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl