Urzędy w Bydgoszczy - przyjazne rodzicom z dziećmi! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Urzędy w Bydgoszczy – przyjazne rodzicom z dziećmi!

Planer na Dobry Rok

Urzędy w Bydgoszczy – przyjazne rodzicom z dziećmi!

Od 5 kwietnia w budynkach Urzędu Miasta w Bydgoszczy dostępne są miejsca przyjazne rodzicom i małym dzieciom: przewijaki w łazienkach, kąciki rodzica z dzieckiem, kąciki zabaw dla dzieci. Do tej pory dostępne były dwa kąciki dla matki i dziecka w USC w budynku A przy ul. Grudziądzkiej 9-15 i w budynku przy ul. Jezuickiej 4a. Te dwa już istniejące przeszły małą metamorfozę, a w międzyczasie pojawiły się nowe m.in. w USC przy ul. Sielanka 8a i w biurach meldunkowych. Przewijaki i kąciki rodzica z dzieckiem to nie wszystko – tam, gdzie było to możliwe lokalowo pojawiły się małe, kolorowe stoliki i krzesełka, przy których dzieci mogą się pobawić w trakcie załatwiania spraw przez mamę lub tatę. Wszystkie te miejsca są oznaczone i dostępne na życzenie.

Lokalizacje miejsc (urzędów) przyjaznych rodzicom z dziećmi w Bydgoszczy:

ul. Jezuicka 4a – kącik rodzica z dzieckiem

ul. Sielanka 8a – wyposażenie toalety dla gości w USC (przewijak stojący)

ul. Grudziądzka 9-15 Budynek A USC – kącik rodzica z dzieckiem

ul. Grudziądzka 9-15 Budynek D – kącik rodzica z dzieckiem (przewijak, toaleta) oraz kącik zabaw na placu przed budynkiem

ul. Gierczak 6 – przewijak ścienny w toalecie, kącik zabaw

ul. Curie Skłodowskiej 66a – przewijak ścienny w toalecie, kącik zabaw

ul. Okrzei 2 – przewijak stojący w toalecie, kącik zabaw

ul. 11 listopada15 – przewijak ścienny w toalecie

Zobacz także
różowy kubeczek menstruacyjny

Portal mamywsieci propagował i propaguje cały czas ideę miejsc przyjaznych mamom, czy też rodzinom z dziećmi poprzez szukanie ich chociażby w naszym województwie oraz umieszczanie informacji o takich miejscach na swojej S T R O N I E Na udogodnienia składają się nie tylko przewijaki, czy kolorowe stoliczki, lecz także odpowiednie menu dla dzieci. Ważnym elementem jest umieszczenie tych akcesoriów w miejscu niewyizolowanym, wyjątek tutaj stanowi karmiąca mama, która potrzebuje niewątpliwie zacisznego kącika oraz spokoju. Te miejsca to nie tylko urzędy, ale przede wszystkim restauracje, kluby, kawiarnie, kina, teatry, do których można pójść z dzieckiem, nawet bardzo małym, tym samym nie pozostawiając maluszka pod opieką niani lub babci. Takie wspólne "wypady" od najwcześniejszych lat budują zdrową atmosferę w rodzinie, integrują wszystkich domowników i są niezwykłą okazją do pobycia RAZEM.

opracowano na podst. www.bydgoszcz.pl

komentarz: B.C.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl