Szczęśliwe i szalone Matki fotografki! Dołącz i TY - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Szczęśliwe i szalone Matki fotografki! Dołącz i TY

Planer na Dobry Rok

Szczęśliwe i szalone Matki fotografki! Dołącz i TY

W Toruniu od września 2011 roku działa Projekt Stowarzyszenia Rodzina Inspiruje! skierowany do mam amatorsko fotografujących swoje dzieci „Foto Matki” Jest to cykl co dwutygodniowych spotkań kierowany do mam z małymi dziećmi.
Inicjatywa zrodziła się z potrzeby dzielenia się pasją fotografowania jednej z mam – Asi Ziółkowskiej, która tą pasję odkryła w sobie będąc na urlopie macierzyńskim. Chcąc doskonalić swój warsztat i pogłębiać zainteresowania stworzyła grupę wymiany wzajemnych doświadczeń dla kobiet, które chcą wyjść ze swoich domów i spędzić miło czas w
towarzystwie innych kobiet. Jest to miejsce wyjątkowe, ponieważ warsztaty otwarte są na obecność dzieci. Mamy nie muszą wybierać pomiędzy realizowaniem swojego macierzyństwa a nauką, przyjemnością, pogłębianiem swojej pasji. Aktywnie uczestniczą w zajęciach doglądając swoje pociechy, które niejednokrotnie tworzą swój odrębny świat pod stołem, przy którym zasiadamy.

Bycie mamą jest największym atutem jeżeli chodzi o fotografię dziecięcą, bo nikt inny nie zna tak dzieci jak ich mama, nikt inny nie wie tak dobrze jak wywołać u nich uśmiech, radość, jak postępować w sytuacjach konfliktowych, jak nakłonić dziecko do współpracy. Łącząc ze sobą doświadczenie macierzyństwa z umiejętnością fotografowania, których uczą się na spotkaniach, mogą tworzyć piękne pamiątki z dzieciństwa swoich pociech.
Na warsztatach uczą się różnych technik fotografowania, inspirują własnymi pracami oraz pracami mistrzów, rozmawiają na tematy związane z fotografią, pomagają w dobraniu odpowiednich parametrów dla uzyskania określonego efektu, wspierają w dążeniu do perfekcji, a po każdych zajęciach ćwiczą nowe nabyte wiadomości w praktyce, omawiając efekty pracy na kolejnych spotkaniach.
Posiadany sprzęt nie ma znaczenia. Ważne jest pragnienie robienia pięknych zdjęć, które można uzyskać już na najprostszym kompakcie, czego przykładem jest jedna z uczestniczek. Dzięki pasji i zaangażowaniu udaje jej się tworzyć zdjęcia, których nie są wstanie wyczarować mamy posiadające dużo lepsze aparaty, ale podchodzące do tematu z mniejszym entuzjazmem.
Spotkania mają charakter otwarty. Każdy może w dowolnej chwili dołączyć, aczkolwiek tematy ze spotkania na spotkanie są inne. Zawsze jednak jest czas na luźne wnioski, refleksje, pytania, dyskusje, pomoc nie związaną bezpośrednio z omawianym tematem.

Foto Matki mają swój osobny funpage na facebooku, tutaj też można zobaczyć zrobione przez nie zdjęcia http://www.facebook.com/Fotomatki

opowiedziała Joanna Ziółkowska

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl