Rusza Projekt "Wspieramy Mamy" - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Rusza Projekt „Wspieramy Mamy”

Planer na Dobry Rok

Rusza Projekt „Wspieramy Mamy”

W listopadzie rusza projekt "Wspieramy mamy" – jest to cykl warsztatów skierowanych do mam, rodziców.

Pragniemy by mamy, prócz książek, forów, FB miały okazję porozmawiać, przegadać bezpośrednio ze specjalistą, emocje związane z wychowaniem dzieci, macierzyństwem, tworzeniem rodziny, byciem ze swoim partnerem. Zapraszamy !

Harmonogram i opis poszczególnych warsztatów na listopad :

Zbuntowane dziecko – 5.11.2013 godz. 17.30

Nauka samodzielności to ciężka praca. Dla dziecka i dla rodziców. Frustracja, gniew i złość jakie pojawiają się gdy dziecko poznaje różnicę między swoimi oczekiwaniami a możliwościami ich realizacji często są przyczyną wielu stresujących sytuacji. Bunt dwulatka to okres pełen wyzwań, nie tylko dla dziecka ale i dla całej rodziny.

Podczas warsztatu rozmawiać będziemy o wszystkich tych momentach gdy nasze dzieci testują nasze granice, gdy ćwiczą swą niezależność i samodzielność. Zastanowimy się jak im pomóc i jak samemu nie dać się pochłonąć tajfunowi szalejących emocji.

Emocje od Z do A – 9.11.2013 godz. 10.30

Złość, rozgoryczenie, smutek…- znasz te uczucia? Z pewnością tak. A czy kiedykolwiek o nich rozmawiałaś? Możliwe, że nie.

Zapraszamy na spotkanie, gdzie w gronie innych mam i wspólnie ze specjalistą, zastanowimy się skąd się biorą te emocje, jak rozpoznać kryjące się za nimi potrzeby i co zrobić by pogodzić bycie mamą i po prostu sobą.

Nie obędzie się bez pysznej kawy i ciastek a rozmowom sprzyjać będzie kameralna atmosfera i radość ze spotkania z innymi kobietami.

 

Mama sama –

Samodzielne rodzicielstwo niesie ze sobą wiele wyzwań. Jak rozmawiać z dzieckiem o rozstaniu, jak budować relacje z byłym partnerem, jak odnaleźć siebie w nowej sytuacji.

Warsztat przeznaczony jest dla samotnych rodziców, którzy szukają wsparcia, wymiany doświadczeń i odpowiedzi na pytanie: jak dbać o siebie samego i o dobry rozwój swoich dzieci.

 

Gdy pojawia się dziecko – jak nadal być parą, gdy się jest rodzicem.

Gdy stajemy się rodzicami zmienia się niemal wszystko w naszym życiu. Nowe role, nowe obowiązki, opieka, pielęgnacja, wychowanie – powodują, zwłaszcza na początku, stres i zmęczenie. Wiele par w tym momencie oddala się od siebie, niektóre przechodzą kryzys. W trakcie warsztatu zastanowimy się nad tym jak zmienia się charakter związku gdy pojawiają się dzieci. Spróbujemy przyjrzeć się również temu jakie oczekiwania mamy wobec partnera, jakie zaś są nasze potrzeby, które domagają się zaspokojenia.

Mówię i słucham. Jak komunikować się w rodzinie. 23.11.2013 godz. 10.30

Czy potrafimy z uwagą wsłuchać się w to co mówią nasze dzieci i partner? Czy mówiąc oceniamy, krytykujemy, czy też potrafimy precyzyjnie i z empatią wyjaśniać nasz punkt widzenia? Sposób komunikowania się w rodzinie jest niezwykle ważny dla wszystkich jej członków. Mówiąc wyznaczamy granice i określamy nasze potrzeby, słuchając z uwagą możemy lepiej zrozumieć innych. W trakcie warsztatu przyjrzymy się wzorcom komunikacji jakie są charakterystyczne dla naszej rodziny i w jaki sposób możemy je ulepszyć. Zastanowimy się również jaka jest różnica między językiem szakala a językiem żyrafy.

Zobacz także
dzieci zjeżdżają z górki na sankach

 

Zapewniamy kameralną, miłą atmosferę!

Warsztaty poprowadzi Nadia Kostrzewa – psycholog, pedagog i terapeuta rodzinny, prywatnie mama Łucji.

Miejsce : Bydgoszcz, Grunwaldzka 18

Koszt : 30 zł od osoby – para 50 zł

Informacje i zapisy : nr tel. 506-894-706 mail : justyna@mamywsieci.pl

Organizatorzy : portal mamywsieci.pl oraz Pracownia Rozwoju Osobistego i Psychoterapii "Jabłoń"

UWAGA : jeśli jesteś zainteresowana tematyką warsztatów, a nie odpowiada termin napisz do nas także!

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl