Rozpoczyna się Europejski Tydzień Autyzmu - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Rozpoczyna się Europejski Tydzień Autyzmu

Planer na Dobry Rok

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Autyzmu

Jak co roku pierwszy tydzień grudnia jest obchodzony na całym świecie jako Europejski Tydzień Autyzmu. Jego celem jest m.in. uwrażliwienie społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem żyjących wśród nas, a jednak często odtrącanych ze względu na swoje nietypowe zachowania a także spotkać się w życzliwej atmosferze i wymienić doświadczenia z wszystkimi, którzy na co dzień mają do czynienia z Deszczowymi Ludźmi.

Organizatorem wydarzeń Europejskiego Tygodnia Autyzmu są placówki i organizacje zajmujące się diagnozowaniem i terapią zaburzeń autystycznych.

 

W Bydgoszczy odbędą się  bezpłatne konsultacje z psychologiem, pedagogiem, psychiatrą dziecięcym, rodzicami dzieci autystycznych.

8 grudnia 2013 w godzinach od 13.00 do 18.00  w siedzibie Centrum Terapeutica ul. A. Mickiewicza 17/2

Zobacz także
dzieci zjeżdżają z górki na sankach

 

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, wynikającym z nieprawidłowości w rozwoju funkcji mózgu dziecka. Powoduje trudności w postrzeganiu świata, porozumiewaniu się i kontaktach społecznych. Odpowiednio wcześnie wykryty i zdiagnozowany może być leczony. Wcześnie rozpoczęta terapia i edukacja prowadzą do osiągania samodzielności, często ujawniają też wyjątkowe zdolności.

ONZ oficjalnie uznała autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, obok raka, cukrzycy i AIDS. Nie ma dokładnych danych co do liczby osób z autyzmem w Polsce. Jednak przyjmując dane z badań epidemiologicznych przeprowadzanych w różnych krajach (w Polsce takich badań nie było), szacuje się, iż osób tych może być ok. 30 tys.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl