Rosnę z książką - cykl zajęć dla dzieci w wieku 0-36 miesięcy oraz ich rodziców i opiekunów w Bydgoszczy - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Rosnę z książką – cykl zajęć dla dzieci w wieku 0-36 miesięcy oraz ich rodziców i opiekunów w Bydgoszczy

Planer na Dobry Rok

Rosnę z książką – cykl zajęć dla dzieci w wieku 0-36 miesięcy oraz ich rodziców i opiekunów w Bydgoszczy

„Rosnę z książką” to cykl działań interdyscyplinarnych, promujących wartościową książkę dla najmłodszych odbiorców – dzieci w wieku 0-36 miesięcy. Wszystkie działania adresowane do dzieci i ich rodziców skupione będą wokół książki, której obecność w życiu małego człowieka jest po prostu niezbędna stanowiąc źródło komunikacji ze światem, wiedzy, rozwoju wyobraźni oraz rozwoju wrażliwości.

 

27.05. – godz. 15:00, Filia nr 15 dla dzieci i młodzieży, ul. Gawędy 1

"Profilaktyka wad postawy od niemowlęcia do przedszkolaka" – warsztaty prowadzone przez rehabilitantkę Ewę Rączkowiak.

 

O cyklu :

 

W terminie od 20 maja do 22 listopada w Filii nr 15 dla dzieci i młodzieży przy ul. Gawędy 1 oraz w Bibliotece Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy odbywać się będą spotkania z najmłodszymi oraz ich rodzicami i opiekunami realizowane w 3 modułach tematycznych:

NIEZBĘDNIK RODZICA, czyli co każdy rodzic powinien wiedzieć o swoim dziecku. Warsztaty i spotkania z pediatrą, psychologiem, położną, rehabilitantem, logopedą, wykłady dotyczące roli książki w życiu małego dziecka.

LITERACKI NIEZBĘDNIK MALUCHA, czyli spotkania z książką. Spotkania autorskie (Małgorzata Strękowska-Zaremba, Izabella Klebańska), głośne czytanie połączone z zabawami w teatr i masażykami, rymowanki – przytulanki.

MUZYCZNY NIEZBĘDNIK MALUCHA, czyli spotkania z muzyką i książką. Warsztaty muzyczne z Nutką Milutką, koncert dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie.

Dla najmłodszych czytelników Biblioteka przygotowała kuferki tematyczne pełne książek, filmów, muzyki, pluszaków i zabawek. Kuferki tematyczne wprowadzą maluszki w świat bajek i baśni, pozwolą poznać otaczający je świat, pomogą w zasypianiu, czy też utulą do snu pięknymi kołysankami. Można je wypożyczać w Filii nr 15 dla dzieci i młodzieży przy ul. Gawędy 1 (osiedle Bajka) oraz w Wypożyczalni Fabula  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Stary Rynek 22.

Partnerem cyklu Rosnę z książką jest Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Każda mama, która urodzi dziecko otrzyma zaproszenie do biblioteki, gdzie czekać będzie na jej dziecko książkowa niespodzianka. Biblioteka przygotowała specjalny Pakiet upominkowy dla Maluszka. Każde dziecko w wieku od 0 do 3 lat, które wraz z rodzicami odwiedzi bibliotekę i dołączy do grona czytelników otrzyma specjalnie przygotowaną książkową niespodziankę. Pakiet upominkowy oferują osiedlowe biblioteki dla dzieci.

Projekt zwraca uwagę na pomocniczą funkcję książki w procesie wychowywania i stymulowania rozwoju dziecka. Jak wskazują specjaliści kołysanki, wyliczanki i bajeczki trafiają aż do trzech sfer psychiki dziecka: strefy nieświadomej, behawioralnej i intelektualnej. Dlatego tak ważne jest, aby kontakt z książką, literaturą, pięknym słowem dziecko rozpoczynało jak najwcześniej. Zdaniem psychologów pierwsze trzy lata są najważniejszymi w życiu człowieka. To, co zostaje zapamiętane w tym okresie, co jest udziałem dziecka pod względem emocjonalnym i psychicznym, znajduje następstwa w latach późniejszych.

Zobacz także
mama czyta na głos

Specjaliści i bibliotekarze uświadomią rodzicom jak ważna jest książka w rozwoju dziecka oraz przedstawią ciekawe metody pracy z małym dzieckiem w oparciu o wartościowe literacko teksty i rozwijające wyobraźnię ilustracje.

 

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowy patronat  nad projektem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz  Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Nasz portal objął ten projekt patronatem i będziemy na bieżąco informować nasze czytelniczki (oraz czytelników) o zbliżających się warsztatach.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl