Rok praw dziecka w Kujawsko-Pomorskiem - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Rok praw dziecka w Kujawsko-Pomorskiem

Planer na Dobry Rok

Rok praw dziecka w Kujawsko-Pomorskiem

Przypominamy, że Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego ustanowił rok 2012 Rokiem Praw Dziecka w naszym województwie. Samorząd Województwa włączył się w ten sposób w ogólnopolskie obchody Roku Janusza Korczaka, ogłoszone przez Sejm RP.
Mimo stosunkowo dobrego systemu prawnej ochrony dzieci, przestrzeganie praw dzieci w naszym kraju nie wygląda zbyt optymistycznie. Jest to wynikiem funkcjonowania pewnego obyczaju: oczywistości przedmiotowego traktowania dzieci. Chcielibyśmy to zmienić. Dzięki podjętym działaniom, przyczynimy się do kształtowania większej wrażliwości na potrzeby dzieci. Chcielibyśmy zwiększyć świadomość przysługujących dzieciom praw oraz silnie zaakcentować prawo dziecka do wychowania w jego naturalnym środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia, w warunkach zapewniających mu prawidłowy rozwój fizyczny, moralny i społeczny. Dlatego Sejmik Województwa we współpracy z departamentami merytorycznymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, samorządami lokalnymi, instytucjami pracującymi z dziećmi i na rzecz dzieci oraz organizacjami pozarządowymi pragnie w ramach obchodów Roku Praw Dziecka wyjść naprzeciw problemom najmłodszych członków naszej społeczności – podaje Pani Beata Krzemińska – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego na stronie www.dzieci.kujawsko-pomorskie.pl
W ramach obchodów Roku praw dziecka odbędzie się wiele konferencji, debat, seminariów na tematy związane ze zdrowiem dziecka, z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie, opieką społeczną czy funkcjonowaniem w naszym kraju domów dziecka i rodzinnych domów dziecka. W spotkaniach tych uczestniczyć będą znamienici goście, jak Rzecznik Praw Dziecka. Nie zabraknie również szeregu atrakcji dla dzieci, gdzie poza zabawą i kolorowymi atrakcjami przeprowadzane będą zajęcia edukacyjne z zakresu praw i obowiązków dzieci.

30 marca przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyła się ceremonia odsłonięcia logo Roku Praw Dziecka. Towarzyszyła jej uroczystość wręczenia nagród młodym autorom znaków graficznych oraz uczniom i nauczycielom ze szkół, które wzięły udział w plebiscycie.
Propozycje logo przygotowały dzieci z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl