Refundacja in vitro od 1 lipca - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Refundacja in vitro od 1 lipca

Planer na Dobry Rok

Refundacja in vitro od 1 lipca

Od 1 lipca 2013 roku, in vitro, będzie opłacane ze środków publicznych. To szansa dla 15 tysięcy par. Program jest rozłożony w czasie na 3 lata.

W pierwszym roku leczenie rozpocznie 2 tys. par, w drugim ok. 5,5 tys., a w trzecim 7,5 tys. par.

Celem programu jest zapewnienie równego dostępu i możliwości korzystania z procedury zapłodnienia pozaustrojowego parom, u których stwierdzono niepłodność kobiety lub mężczyzny i wyczerpały się inne możliwości jej leczenia albo nie istnieją inne metody jej leczenia.

Z Programu będą mogły skorzystać:

  • pary, u których stwierdzono i potwierdzono dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu (z zastrzeżeniami wskazanymi poniżej), a kobieta w dniu zgłoszenia do Programu nie ukończyła 40-tego roku życia.

  • pacjenci z odroczoną płodnością z powodów onkologicznych oraz zakaźnych (osoby, u których w wyniku leczenia lub z innych powodów może dojść do utraty płodności w przyszłości).

Nad realizacją programu będzie czuwała powołana przez ministra zdrowia co najmniej 5-osobowa rada programowa, która co roku przygotuje raport.

Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, gdzie metoda zapłodnienia in vitro nie jest jeszcze refundowana.

Zobacz także
różowy kubeczek menstruacyjny

 

Więcej informacji tutaj

Źródło www.kprm.gov.pl

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl