Przyjazne miejsce dla całej rodziny: Kogel Mogel - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Przyjazne miejsce dla całej rodziny: Kogel Mogel

Planer na Dobry Rok

Przyjazne miejsce dla całej rodziny: Kogel Mogel

Żyjemy w czasach, w których możemy pójść z dzieckiem do wielu miejsc. Nie zawsze jednak przychylnie patrzy się na mamę z płaczącym maluchem w knajpkach czy restauracjach, dlatego też w Bydgoszczy powstało długo wyczekiwane miejsce, w którym mały człowiek jest pełnoprawnym gościem, a na mamę z wózkiem nikt nie „patrzy wilkiem”.

Odwiedziłam właśnie ten lokal, do którego dzieci chętnie wracają, a dorośli miło spędzają czas.

Rozmawiam z Joasią Dobską – sprawczynią całego przedsięwzięcia, na co dzień pełniącą poważną funkcję Dyrektora w przedszkolu i Dyrektora Fundacji, ale jak sama mówi – Kogel Mogel to miejsce, w którym „wrzuca na luz”, zmieniają się relacje, każdy może do niej podejść, porozmawiać. Ponadto właśnie tam z wielką przyjemnością spotyka swoich absolwentów i ich rodziców.

Kogel Mogel – Play Cafe , czyli co?

Czyli kawiarnia z salą zabaw, kameralna klubokawiarnia, przeznaczona dla mam z dziećmi, rodziców, a także dziadków. To przede wszystkim miejsce z dobrym klimatem, w którym można wypić kawę, zjeść coś apetycznego, a jednocześnie przypatrywać się, jak nasze dziecko bawi się pod czujnym okiem animatora. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych – dla nich bowiem została wydzielona specjalna strefa, w którym dziecko bezpiecznie może się pobawić lub po prostu „uciąć sobie drzemkę”.

Wasza kawiarnia to nie tylko miejsce spotkań, to także cykliczne warsztaty i ciekawe wydarzenia…

Tak jak mówiłam – miejsce powstało głównie z myślą o rodzinach i to, w jaki sposób Kogel Mogel się kształtuje, decydują rodzice. Jest to po prostu odpowiedź na ich potrzeby.

Odnośnie wydarzeń – to ostatnio odbył się u nas pokaz mody dla dzieci i rodziców, było mnóstwo świetnej zabawy i radości. W listopadzie bawiliśmy się podczas święta dyni, obchodziliśmy także Pierwsze Rodzinne Święto Niepodległości, które – mamy nadzieję powtarzać rokrocznie i wspólnie krzewić narodową kulturę i tradycję.  Listopad to także impreza andrzejkowa, podczas której wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Koniec i początek roku to również czas wielu wydarzeń: spotkanie ze Świętym Mikołajem, bal karnawałowy dla dzieci. Głowy mamy pełne pomysłów, staramy się, by Kogel Mogel było miejscem ciekawym, pełnym radosnych spotkań dla dzieci.

Ponadto, na stałe w nasz kalendarz wpisały się: spotkania BuggyGym, chustonoszenia, akademii „Mamo potrafisz”, Mamusiowo, czyli o Kobietach dla Kobiet. Młode mamy chętnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach. Jest to dla nich atrakcyjna forma spotkań towarzyskich wspólnie ze swoimi maluszkami, ale też idealna okazja do wymiany doświadczeń. Stawiamy na aktywne macierzyństwo i widzimy, że cieszy się ono dużą aprobatą i zainteresowaniem.

U nas można zorganizować imprezę okolicznościową [urodziny, chrzciny, imieniny, baby shower]. Powodów do świętowania jest wiele, a pracy przy ich organizacji jeszcze więcej, warto zatem powierzyć nam to zadanie.

Zauważyłam, że preferujecie zdrową kuchnię, którą mamy z pewnością doceniają. Co dobrego znajdziemy w Waszym menu?

Przygotowując menu, zwracamy szczególną uwagę, aby serwowane potrawy były pyszne i zdrowe – takie, które sami chcielibyśmy jeść i którymi chcemy karmić nasze dzieci. Dlatego też sami gotujemy i pieczemy, a jeśli już jest coś z zewnątrz, to kupujemy u sprawdzonych dostawców.  W naszym menu są sałatki, świeżo wyciskane soki, koktajle. Jeśli chodzi o obiady, to podajemy  głównie zupy – kremy z warzyw, zapiekanki makaronowe bądź ziemniaczane z mięsem, a na deser domowe ciasta, smakowite shaki, aromatyczną czekoladę i oczywiście lody – zrobione z naturalnych składników, bez barwników, aromatów, dodatków i polepszaczy. W naszej kawiarni oprócz obiadu i deseru można zjeść również śniadanie. W ofercie są smaczne buły i bułeczki robione na zamówienie oraz tosty. Niebawem oferta jeszcze się powiększy.

Jakie udogodnienia czekają na mamy i ich pociechy?

W Koglu Moglu mamy mogą w wygodnym fotelu swobodnie karmić swoje maleństwa piersią, a dla zwiększenia intymności istnieje również możliwość schowania się za specjalną kotarą. Dla dzieci młodszych, ale siedzących, mamy specjalne krzesełko do karmienia. Nie ma także problemu, jeśli mamy przyjadą wózkiem – mogą wprowadzić go do środka; do dyspozycji jest również przewijak i wyodrębniona toaleta dla najmłodszych gości.

Lokal podzielony jest na dwie części. W sali kawiarnianej jest kącik maluszka, przeznaczony dla najmłodszych dzieci. W nim znajdują się: miękkie poduszeczki, mata edukacyjna, leżaczek i zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej. W sali zabaw znajdują się przystosowane dla dzieci w wieku przedszkolnym stoliczki oraz krzesełka, przy których odbywają się np. zajęcia plastyczne. Jest też uwielbiany przez dzieci małpi gaj, panel edukacyjny, mnóstwo kreatywnych gier i klocków, których nie znajdziemy w domu.

A jakie atrakcje przewidujecie dla małych jubilatów? Jak wyglądają u Was urodziny?

Do każdych urodzin podchodzimy indywidualnie, pytamy o zainteresowania jubilata, ulubionych bohaterów z bajki, książki. Razem uzgadniamy temat animacji i program zabaw podczas imprezy, a także menu. W stałej ofercie proponujemy muffinki, lody włoskie lub desery lodowe z dodatkami, tęczowe galaretki z bitą śmietaną, a do picia soczek, wodę oraz lemoniadę. Istnieje możliwość zamówienia dań na ciepło, takich jak gofry, pizza, które także sami robimy. Menu bezglutenowe i bezmleczne nie jest również dla nas problemem. Na życzenie klienta przygotowujemy zaproszenia. Nasze animatorki rzetelnie przygotowują się do uroczystości, na dzieci czeka zawsze moc atrakcji w postaci konkursów, zabaw plastycznych, muzycznych i ruchowych. Dzieci oczywiście korzystają też z naszego małpiego gaju. Wszystkie elementy dekoracji dopasowane są do tematyki przyjęcia, zarówno wystrój stołu, jak i kolorystyka. Każdy uczestnik zabawy wychodzi z urodzin z kolorowym, skręcanym balonikiem, dyplomem i pięknie pomalowaną buźką. Wykonujemy również zdjęcia, które przekazujemy jubilatowi na płycie, ale można zamówić profesjonalnego fotografa. Istnieje możliwość zamówienia clowna, piniaty czy baloniarki. Staramy się, by każde wydarzenie było inne, a przede wszystkim wyjątkowe. Liczy się dla nas uśmiech i zadowolenie naszych małych gości.

Kameralne i dopracowane w detalach wnętrze… Z jakich jeszcze powodów trzeba Was odwiedzić?

Chcieliśmy stworzyć przytulną i przyjazną przestrzeń, do której będą przychodzić nie anonimowi klienci, ale stali bywalcy – rodzice dzieci z naszego przedszkola „Przedszkolnej Chatki”, okoliczni mieszkańcy. To ma być miejsce, w którym można zjeść pysznie i domowo, poplotkować, posiedzieć,  poczytać gazetę lub siąść z laptopem. Miejsce, w którym dzieci mogą się wygłupiać, bawić i czuć się swobodnie. Wokół Kogla Mogla tworzy się krąg osób, które chętnie do nas wracają i są to nie tylko osoby z Bydgoszczy i nie tylko mamy. To jest miejsce, które łączy pokolenia.

Zobacz także

Jakie są plany na przyszłość, związane z tą niezwykłą kawiarnią?

Już niedługo rozpoczniemy działalność Uniwersyteciku Kogielka. Będą to dopołudniowe zajęcia integracyjne i przygotowujące do przedszkola dla maluszków od 1,5 roku życia. Planujemy również stałe zajęcia muzyczne, plastyczne, z języka angielskiego dla najmłodszych. Z doświadczenia wiemy, że warto od najmłodszych lat wprowadzać dziecko w grupę rówieśniczą. Dużo łatwiej będzie mu rozpocząć chodzenie do żłobka czy przedszkola. 

Po kilku miesiącach naszej działalności widzimy, jak dużą popularnością cieszy się nasza sala zabaw i kawiarnia. Wydarzenia, które organizujemy, za każdym razem spotykają się z pozytywnym odbiorem. Jednak mierzymy siły na zamiary i nie zawsze jesteśmy w stanie przyjąć tylu gości, ilu byśmy chcieli. Już niedługo na terenie Bydgoszczy powstanie nasz drugi Kogel Mogel – dwa razy większy od obecnego, z osobną salą na uroczystości zamknięte. Cieszymy się, że zostaliśmy tak miło przyjęci na lokalnym rynku i wspólnie możemy się rozwijać. 

Rozmawiała Justyna Szulczewska

KOGEL MOGEL to miejsce, w którym każdy może oderwać się od przyziemnych spraw i zająć się tym, co w życiu ważne: odpoczynkiem, czasem spędzonym z najbliższymi oraz zabawą.

Dochód z funkcjonowania Kawiarni Kogel Mogel przekazywany jest na działalność Fundacji NOWE POKOLENIE, której Fundatorem i Prezesem jest Marek Maciejewski. Fundacja swe działania  charytatywne dedykuje dzieciom i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, pomaga rozwijać ich pasje i talenty.

Kogel Mogel znajduje się przy ul. Adama Grzymały Siedleckiego 10 w Bydgoszczy. 

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl