Przestrzeń dla rodziny - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Przestrzeń dla rodziny

Planer na Dobry Rok

Przestrzeń dla rodziny

Wychowywać z szacunkiem do siebie i dziecka

Wywiad-rzeka z Jesperem Juulem

Jak rozmawiać z dziećmi, a jak wykorzystywać konflikty? Co zrobić, by nie zatracić się w roli rodzica? Jesper Juul odpowiada o swoim podejściu do wychowywania i jego kluczowych aspektach

W rozmowie z Moniką Øien znany duński pedagog mówi o skutecznym budowaniu relacji pomiędzy członkami rodziny. Jak zdobyć autorytet bez potrzeby uciekania się do zakazów? Gdzie należy wyznaczać granice oraz dlaczego rodzice za bardzo się przejmują.

Jesper Juul propaguje podejście do wychowania pełne szacunku i zaufania do dziecka oraz – uwaga! – samego siebie i swoich potrzeb. Jego metody pozwalają pozostać partnerem i przyjacielem dziecka, będąc nadal jego rodzicem.

Jako terapeuta uczy nowego spojrzenia na wiele aspektów życia rodzinnego. Będąc świetnym obserwatorem życia potrafi trafnie definiować zagrożenia, z jakimi zmagają się współczesne rodziny. Zamiast teoretyzować wskazuje właściwe rozwiązania, pokazując drogę do znalezienia równowagi w pędzącym do przodu świecie oraz wyznacza tytułową przestrzeń dla rodziny.

O autorze:

Jesper Juul – duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Jego książka „Twoje kompetentne dziecko” jest jednym z najbardziej cenionych poradników wychowawczych na świecie i światowym bestsellerem.

Zobacz także

W latach 70. Juul był jednym z założycieli Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów, którym kierował przez 25 lat. W 2004 zainicjował powstanie sieci poradni wychowawczych Family-Lab International mającej placówki w ponad 15 krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chorwacji, krajach skandynawskich i Ameryce Południowej. Prowadzi wykłady, seminaria oraz warsztaty dla rodziców i organizacji publicznych.

Jesper Juul w rozmowie z Monicą Oien, Wydawnictwo MiND

Czytaj fragment

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl