„Przedsiębiorcza MAMA – Bydgoszczanka” - Zagłosuj w plebiscycie! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
„Przedsiębiorcza MAMA – Bydgoszczanka” – Zagłosuj w plebiscycie!

Planer na Dobry Rok

„Przedsiębiorcza MAMA – Bydgoszczanka” – Zagłosuj w plebiscycie!

Czy przedsiębiorcze mamy zmieniają Bydgoszcz? Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo. Wiele aktywnych, młodych kobiet bierze „sprawy w swoje ręce” i z różnych powodów postanawia rozpocząć pracę na własny rachunek. Często zaczyna się od pasji i chęci bycia samemu sobie szefem a kończy… na ciężkiej pracy.  Macierzyństwo dodaje energii, sprawia, że kobieta „może wszystko”. Dlatego należy promować takie postawy oraz nagłaśniać dokonania biznesowe młodych odważnych kobiet – bydgoszczanek.

 

Plebiscyt ma na celu przedstawienie sylwetek aktywnych młodych mam z Bydgoszczy, których działalność została zainspirowana przez ich macierzyństwo oraz promowanie innowacyjności, kreatywności i samozatrudnienia.

Poniżej przedstawiamy nominacje (kolejność przypadkowa) przedstawione przez przedstawicielki Klubu Przedsiębiorczych MAM, który od roku spotyka się w ratuszu, partnera projektu Maj MAM 2014 – portalu kujawsko-pomorskich mam: mamywsieci.pl, portalu mamopotrafisz.pl oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Aby zagłosować na jedną z przedsiębiorczych mam w plebiscycie należy wysłać maila na adres biznesmamy@um.bydgoszcz.pl, podając imię i nazwisko osoby wybranej spośród przedstawionych poniżej sylwetek. Maile można wysyłać do dnia 19 maja 2014 roku. Wyniki głosowania ogłoszone zostaną podczas Maja MAM 21 maja 2014r  w Ratuszu. (regulamin Plebiscytu tutaj)

 

Jolanta Gawryłkiewicz, Szkoła w budowie, Fundacja Kreatywnej edukacji – www.fundacjakreatywnejedukacji.org

(…)Najwięcej w swojej zawodowej historii zawdzięcza dzieciom. To one są dla niej inicjatorami pomysłów na projekty, motywują do tworzenia przedszkoli, szkół. Współpracuje z instytucjami kultury i edukacji w Polsce i za granicą. Autorka  wielu publikacji, Członkini  Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy.

 

Marta Kokocińska www.domwkratke.blogspot.com

Mama wesołej trójki – to brzmi dumnie! I niesie tyleż radości, co obowiązków. „Dom w kratkę” to moje miejsce, w którym realizuję pasję szycia i… dobrego życia. Tak narodził się blog, a po kilku miesiącach sklep internetowy. Fascynuje mnie rysowanie po tkaninie, a największą inspiracją w tym temacie pozostają dzieci. To dla nich powstały pierwsze fartuszki i poduszki do kolorowania, które teraz chętnie noszą inne maluchy. 

 

Agnieszka Molik-Matyga, Igi Travel, www.igitravel.pl

 „IgiTravel zrodziło się (dosłownie) po narodzinach naszego synka Igorka – zbieżność nazwy z imieniem nie jest przypadkowa. To był impuls, żeby wykorzystać nasze kilkunastoletnie doświadczenie w podróżowaniu i stworzyć biuro wypraw – nie biuro podróży właśnie, ale wypraw. Nasze wyjazdy to nasze życie, pasja, a teraz i praca.”

 

Agnieszka Ćwiklińska – Dekoratywka – www.dekoratywka.pl

Z wykształcenia plastyk i projektantka wnętrz, prywatnie mama dwuletniej Helenki. Dziecko jest moją inspiracją do tworzenia oryginalnych przestrzeni. Pracownia „Dekoratywka” powstała właśnie z myślą o potrzebach i dziecka, i rodzica.

 

Marta Wojtas, White Rabbit,www.white-rabbit.pl

34-letnia mama dwóch córek – 4 letniej Leny i 2 letniej Poli. Współtworzy markę white-rabbit.pl, projektując niebanalne zabawki i dodatki do wystroju przestrzeni dziecięcych. Zainspirowana prostym, minimalistycznym designem skandynawskim połączyła wieloletnią pasję dekorowania wnętrz ze zdolnościami manualnymi i zachwytem nad wysokiej jakości rękodziełem.

 

Agata Jędraszczak, Kuchania Agaty,www.kuchniaagaty.pl

Od przeszło 5 lat prowadzę blog kulinarny, od blisko roku – Warsztaty Kuchni Agaty. Krótko mówiąc, jestem mamą, którą najłatwiej spotkać w kuchni 🙂

 

Paulina Wiśniewska, właścicielka marki Brunoszka, www.brunoszka-pracownia.pl

Jestem mamą Bianki i Bruna, żoną Tomasza. Dzięki tym trzem osobom zrozumiałam, co dla mnie w życiu jest najważniejsze. To nie przedsiębiorczość a szaleńcza miłość do tych najważniejszych dla mnie istot sprawiła, że jestem spełnioną kobietą, mamą, żoną.

 

Paulina Szyszka, „Lulaki”, www.lulaki.pl

Bydgoszczanka z artystycznym ADHD, mama dwójki przedszkolaków, twórczyni marki Lulaki. Ręcznie szyte przytulanki to moja pasja i jakby trzecie dziecko 🙂

 

Agnieszka Thomas – „Joga Klub „, www.jogaklub.bydgoszcz.pl

Moja pasja to życie, dzieci i joga a więc połączyłam wszytko i wyszła joga dla dzieci i joga rodzinna. Proponuje zajęcia dla mam z dziećmi, jogę rodzinną dla maluchów od 5 lat z rodzicem i dla mam z maluszkami. Razem uczymy się swojego ciała, wzmacniamy kondycję i uczymy życia.

 

Agata Pamuła założycielka wypożyczalni sprzętu dla dzieci DZIECIOTEKA, www.dziecioteka.pl

Stowarzyszenia Rodzin Bydgoskich KROPKA, Fordońskiego Klubu Mam

Jestem pedagogiem policyjnym… Macierzyństwo… jest dla mnie świetną szkołą przypatrywania się potrzebom własnym i drugiego człowieka. Czasami jestem zmęczona, często uśmiechnięta, zawsze w pogoni za marzeniem.”

 

Agnieszka Janiszewska, doradca Noszenia ClauWi, założycielka klubu mam, www.clauwi.bydgoszcz.pl

Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców; czteroletniego Adasia i rocznego Dawidka. Kiedy na świecie pojawił się mój pierwszy syn, od razu wiedziałam że będę chciała sama w pełni sprawować nad nim opiekę. Zdecydowałam się na pracę w domu. W 2011 roku ukończyłam kurs na doradcę noszenia dzieci w chustach i tak rozpoczęłam współpracę z rodzicami.

 

Zobacz także
dziecko a rozwód rodziców

Magda Zabłocka – Sweetprint –www.sweetprint.pl

Jestem rodowitą bydgoszczanką, mamą Martyny i Igora oraz grafikiem z pasją do tworzenia personalizowanych prezentów. Prowadzę sklep internetowy SweetPrint.pl, w którym oferuję indywidualne projekty i druk kartek oraz zaproszeń na różne okazje.

 

Joanna Kwiatkowska Colorico www.colorico.pl

Pomysł założenia firmy narodził się kiedy zostałam mamą. To dzięki mojej córeczce wybrałam się w sentymentalną podróż do czasów mojego dzieciństwa i zaczęłam tworzyć pościele inspirowane tradycją.

 

Dorota Wilczyńska-Sztyma, fotografka i właścicielka Studio Poduszka, prowadząca cykl warsztatów „Mama i Aparat”, www.studiopoduszka.pl

Fotografka i właścicielka Studio Poduszka. Chciałaby pisać bajki dla dwójki swoich dzieci, ale czasu wystarcza tylko na robienie im zdjęć i tak się zaczęła historia z fotografią rodzinną.

 

Małgorzata Tyszkowska Centrum Inteligencji Wielorakich MULTIPLE TREE, www.multipletree.pl

(…)Doświadczenie bycia mamą, bardzo przydaję się w pracy z dziećmi i ich rodzicami, a kreatywność pedagoga jest bezcenna w trakcie zabaw z moimi dziewczynkami. Prowadzenie firmy sprawia dużą satysfakcję i dodaje pozytywnej energii.

 

Agata Przygodzińska, Akademia Radości Życia, bydgoszcz.arz.pl

Idea propagowania radości życia poprzez pasjonackie warsztaty z dziedziny rękodzieła narodziła się

z głębi duszy, przekonania, że taki zwyczajny, codzienny uśmiech, jest trwalszy i pełniejszy:) jeśli rozwijamy swoje pasje, dbamy o wartościowy wypoczynek, równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

 

Portal www.mamywsieci.pl ufundował jedną z nagród : bezpłatne stanowisko na targach dla rodziców i dzieci „Od brzuszka do szkolnego fartuszka”

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl