Poradniki w PDF


Broszura „Stres – poradnik dla rodziców małych dzieci”
Większość rodziców czerpie ogromną satysfakcję z wychowywania swoich dzieci, lecz jednocześnie spostrzega to zadanie jako niezwykle trudne. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy rodzice muszą sobie radzić z dodatkowymi trudnościami, takimi jak brak pieniędzy, złe warunki mieszkaniowe, długotrwałe bezrobocie czy też problemy małżeńskie. Dorośli, którzy pod wpływem własnych doświadczeń odczuwają gniew i lęk, mogą gorzej radzić sobie z trudnościami. Zdarza się, że te czynniki stresowe przekraczają granice wytrzymałości rodziców i popychają ich do zachowań, które narażają ich dzieci na cierpienie.

Broszura pomoże rodzicom rozpoznać źródła stresu, który może im przeszkadzać w dobrym rodzicielstwie. Znajdują się w niej wskazówki, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami. Poradnik pomoże także rodzicom lepiej zrozumieć uczucia dzieci.

Stres – poradnik dla rodziców małych dzieci


Broszura „Zamiast klapsów”
Większość rodziców zgadza się, że bicie dzieci jest złe. Jednak nawet ci, którzy starają się unikać kar fizycznych, czasami tracą panowanie nad sobą i wymierzają dziecku klapsa.
Dlaczego?
Może dlatego, że dzieci są rodzicom bardzo bliskie. Nikt inny swoim zachowaniem nie może nam sprawić równie wielkiej radości, ale też… równie dotkliwej przykrości. To zrozumiałe, że, wychowując dzieci, doznajemy nieraz bardzo silnych negatywnych emocji. Jest jednak niezwykle ważne, aby te emocje nie kierowały naszym zachowaniem.

Broszura podpowiada jak wychowywać dziecko bez kar fizycznych.

Zamiast klapsów


Broszura „Zabawa to podstawa”
Dzięki zabawie rodzic może umacniać więź z dzieckiem. Dla malucha czas spędzony na zabawie z najbliższymi osobami jest bezcenny. Jest to dla dziecka czas nie tylko radosny, ale i pożyteczny. Czym dla dziecka jest dobra zabawa? Jak bawić się z dzieckiem, żeby samemu też czerpać z tego radość? Broszura przedstawia kilka wskazówek, które mogą pomóc rodzicom urozmaicić czas spędzany z dzieckiem.
Zabawa to podstawa

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.