Poczytajki pomagajki: Chorowitek, Sama, Nieśmiałek, Arcybolek - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Poczytajki pomagajki: Chorowitek, Sama, Nieśmiałek, Arcybolek

Planer na Dobry Rok

Poczytajki pomagajki: Chorowitek, Sama, Nieśmiałek, Arcybolek

„Poczytajki pomagajki” to nowa seria Wydawnictwa MUZA SA, której celem jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować.

Celem serii jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować. Dzięki „Poczytajom pomagajkom” dzieci zrozumieją, że każdy ma jakieś umiejętności czy talent, które warto odkrywać i rozwijać. Że nad swoim charakterem można pracować. Że zmiany sprawiają, iż nasze życie jest ciekawsze. Że osoby, które początkowo wzbudzały niechęć lub niepokój, okazują się najlepszymi przyjaciółmi.

Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń.

 

Sama. Listy z piwnicy

Grzegorz Kasdepke

 

O czym poczytamy w tomie Sama. Listy z piwnicy? o pewnej bardzo samotnej dziewczynce, której rodzice są w separacji. O jej mamie, która nie umie sobie poradzić z samotnością. O tacie, do którego Sama bardzo tęskni. I o tym, że czasem zabawki są lepszymi przyjaciółmi niż dorośli. A przede wszystkim o tym, że czasem warto powiedzieć przepraszam , bo…

… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, ChoroWitek czy Gadulska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!

 

Sama muza

 

Ilustracje: Kasia Kołodziej

Wiek: 5+

 

Nieśmiałek

Sylwia Chutnik

 

O czym poczytamy w tomie Nieśmiałek? o pewnym bardzo, bardzo nieśmiałym chłopcu.  I o pewnej mądrej nauczycielce, która umiała dostrzec talent swojego ucznia i nie kazała mu odpowiadać pod tablicą. O tym, że nawet ktoś bardzo wstydliwy może mieć wielu przyjaciół. I że każdy ma coś ciekawego do powiedzenia, nawet jeśli nie lubi tego robić na głos. A przede wszystkim o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i że warto go w sobie odszukać, bo…

 

… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, ChoroWitek czy Gadulska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!

 

Nieśmiałek d

 

Ilustracje: Jona Jung

Wiek: 5+

 

ArcyBolek

Joanna Olech

 

O czym poczytamy w tomie ArcyBolek? o pochodzącym z rodziny alkoholowej nieśmiałym chłopcu o imieniu Bolek i jego kolegach ze szkoły. Dzieci instynktownie wyczuwają, że Bolek jest inny, nic dziwnego, że nikt nie chce się z nim zaprzyjaźnić. Pewnego dnia tata Mani dostrzega, że Bolek wspaniale rysuje i zachęca i jego, i swoją córkę do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Więc jest to też opowieść o przyjaźni, współzawodnictwie i sprawiedliwości. A przede wszystkim o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i że warto go w sobie odszukać, bo…

 

… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, ChoroWitek czy Gadulska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!

 

Arcybolek d

 

Ilustracje: Iwona Cała

Wiek: 5+

 

Zobacz także
tata i syn czytają książki

ChoroWitek

Agnieszka Kaluga

 

O czym poczytamy w tomie ChoroWitek? o pewnym chłopcu, który miał pecha, bo często chorował i nie chodził do szkoły, a bardzo tego chciał. I o tym, że w takiej sytuacji trudno jest nawiązać prawdziwą przyjaźń. A przede wszystkim o tym, że zawsze warto próbować, bo…

 

… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, ChoroWitek czy Gadulska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!

 

Chorowitek

 

Ilustracje: Marianna Jagoda

Wiek: 5+

O autorach czterech pierwszych tomów:

Sylwia Chutnik, autorka „Nieśmiałka” – kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, uznana pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, stoi na czele fundacji MaMa zajmującej się prawami matek, w 2009 roku została laureatką Społecznego Nobla Ashoki.

 

Grzegorz Kasdepke, autor „Samej. Listy z piwnicy” – autor książek dla dzieci i młodzieży, z wykształcenia dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, laureat wielu prestiżowych nagród dla autorów książek dla dzieci.

 

Agnieszka Kaluga, autorka „ChoroWitka” – autorka wielokrotnie nagradzanego bloga Zorkownia, pisarka, polonistka z wykształcenia; pracuje jako wolontariuszka w hospicjum, gdzie pomaga nie tylko pacjentom, ale także osobom próbującym poradzić sobie ze stratą bliskich.

 

Joanna Olech, autorka „ArcyBolka” – z wykształcenia graficzka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, o literaturze dziecięcej pisze m.in. dla „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”; laureatka wielu prestiżowych nagród dla autorów książek dla dzieci, współautorka podręczników do języka polskiego, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Jeśli chcesz otrzymać książkę zgłoś się pod tekstem i wpisz tytuł, który Ciebie interesuje. Czekamy na Wasze zgłoszenie do 5 listopada do godz. 13.00

Wyłączony
Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl