Płyta do zjedzenia - czyli ciekawiej na temat zdrowego żywienia dzieci. - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Płyta do zjedzenia – czyli ciekawiej na temat zdrowego żywienia dzieci.

Planer na Dobry Rok

Płyta do zjedzenia – czyli ciekawiej na temat zdrowego żywienia dzieci.

Właśnie powstała pierwsza na świecie “Płyta do zjedzenia”. Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, których Wasze dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju.

“Płyta do zjedzenia” przekona Wasze dzieci do zdrowej diety. To świetna zabawa, a nie kolejny nudny wykład o zdrowym odżywianiu. Płyta ta, to nie tylko słuchowisko, zabawne teksty, szybko wpadające w ucho piosenki, to przede wszystkim misja, jaką chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Nie chcemy wyłącznie edukować, chcemy bawić i edukować. Chcemy, aby znane głosy rozbrzmiały w każdym polskim domu.

Z raportu WHO, sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tysięcy 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów, wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą

Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zamieniają się w otyłość

Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i dorosłych

Osoby, które stosują niewłaściwą dietę częściej chorują na depresję.

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci:

– Nieregularne jedzenie, podjadanie pomiędzy posiłkami

– Podawanie dziecku mało wartościowych posiłków, duży udział w diecie żywności wysoko przetworzonej i produktów typu fast food

– Monotonna, źle zbilansowana dieta

– Zbyt mała ilość mleka i produktów mlecznych

– Nadmierne spożycie soli

– Zbyt duża ilość cukru i słodyczy

– Mały udział warzyw w diecie

– Nadmiar tłuszczów zwierzęcych

– Picie dużej ilości słodkich napojów

– Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna


"Płyta do zjedzenia“ w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To bajkowe mini-vademecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w naszej diecie codziennej. Bo nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalanie zasad zdrowego odżywania od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.

Kto nagrał "Płytę do zjedzenia"?

Zobacz także

“PŁYTA DO ZJEDZENIA" to zabawna dźwiękowa relacja z “pola bitwy" pomiędzy niezdrowymi produktami, a naturalnym i pożytecznym jedzeniem, w której udział wzięli:

Katarzyna Skrzynecka aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, autorka tekstów i kompozytorka. Zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca. Na płycie usłyszycie ją w roli Lalki Klary.

Paweł Królikowski aktor teatralny. telewizyjny i filmowy. Prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci. Na naszej płycie poznacie go w roli Miśka Baryłki.

Rychu Peja jeden z najpopularniejszych polskich raperów, autor tekstów i producent muzyczny. Miłośnik beatów i judo. W znanym sobie stylu przekonuje najmłodszych ziomków jak ważne jest zdrowie i witaminy.

Leszek Zduń autor i reżyser słuchowiska. Aktor telewizyjny. Najmłodszym znany jako głos wielu kultowych postaci animowanych światowych produkcji dla dzieci. Prywatnie potrójny tata.

 

Wydawcą płyty jest Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej – organizator wielu akcji społecznych "Szczęśliwa Mama to Szczęśliwe Dziecko" podczas, których kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badanie USG, w tym najnowocześniejsze badanie USG 4D. Fundacja wspiera młode mamy, poszerza ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań nie tylko ciężarne, ale również młode mamy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo to świetni lekarze i wspaniali rodzice łączący siły, aby tworzyć platformę spotkań dla wszystkich przyszłych matek. To partner wielu akcji społecznych, m.in.: "Dziecko w hotelu“, "Ciąża bez opryszczki“, "Miejsce przyjazne mamie i dziecku", Wydawca płyty “Bajki w trasie i na czasie“, książek "Czupury i inne zabawy z wyobraźnią“ oraz "Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni". Od sierpnia br. organizator programu ‘’Mama w Szkolnej Ławce’’ – wspólnej inicjatywy fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i marki Mustela. Celem tej unikalnej akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość.

www.szczesliwe.macierzynstwo.pl

 

Wkrótce płyta u nas do wzięcia !

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl