Ogólnopolska akcja: Mamo, zrób prawo jazdy na wakacjach! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Ogólnopolska akcja: Mamo, zrób prawo jazdy na wakacjach!

Planer na Dobry Rok

Ogólnopolska akcja: Mamo, zrób prawo jazdy na wakacjach!

Mobilność to niezależność. Mamo, zrób prawo jazdy na wakacjach! Po co mamie prawo jazdy?

Po co ci to? Komunikacja miejska przecież działa bez zarzutu. Jeśli się uprzesz, to z dwójką dzieci, wózkiem, psem, tornistrem i siatami spokojnie doturlasz się do najbliższego przystanku; odstoisz kilka minut, załadujesz przychówek oraz bagaż do tramwaju lub autobusu i… nie zawsze jest ciąg dalszy. Bywa, że nie załadujesz, bo jednak w godzinach rozwozu dziatwy do placówek opiekuńczych i edukacyjnych oraz w godzinach odbioru, komunikacja miejska jest zwykle koszmarnie zatłoczona.

Więc tornister możesz upchnąć i siatę jedną, ale reszta się nie zmieści. Ale załóżmy że upchnęłaś. Przy odrobinie szczęścia nikt na ciebie nie fuknie; nikt nie będzie cmokał zniesmaczony, kiedy młodsze poczuje potrzebę emigracji z wózka na ręce lub na kolana – ktoś jednak zrobił ci miejsce…, albo padnie w ramach akcji „bunt dwu (trzy, cztero, pięcio)latka” na glebę i zacznie wrzeszczeć.

Dlatego portal Mamo Pracuj rozpoczął akcję Mama za kierownicą, której celem jest zachęcenie mam do zdobycia umiejętności prowadzenia samochodu.

Mobilność daje niezależność, podnosi szanse na rynku pracy, umożliwia prowadzenie własnej firmy. A możliwość pojechania z dziećmi do koleżanki za miasto, czy samotny wyjazd na zakupy docenią wszystkie zabiegane mamy.

Organizatorem akcji jest ogólnopolski portal Mamo Pracuj. www.mamopracuj.pl.

Akcja trwa od 14 czerwca do 31 grudnia 2013 roku.

Mamy biorące udział w akcji otrzymują 5% /10% lub 15% rabatu na usługi wybranej przez siebie szkoły jazdy.

Wybrane szkoły, często prowadzone przez kobiety, przygotowały specjalne oferty dla mam, obejmujące np. zajęcia dotyczące jak bezpiecznie przewozić dziecko samochodem, albo jak dbać o bezpieczeństwo jazdy w ciąży itp.

Do akcji włączyło się na razie 7 szkół z 6 miast:  Bydgoszczy – Szkoła Jazdy Lejdis

Kiielc, Krakowa (2 szkoły), Łodzi, Szczecina i Warszawy. Cały czas przyjmujemy kolejne szkoły do akcji.

Więcej o projekcie: http://mamopracuj.pl/mama-za-kierownica-szczegoly-akcji

Zobacz także

Mamo Pracuj to ogólnopolski portal dla matek, które chcą wrócić do aktywności zawodowej. Publikujemy ogłoszenia o pracę wybrane pod kątem mam, artykuły i inspirujące historie matek, które zdecydowały się na aktywność zawodową i czerpią z tego wielką radość.

Kontakt w sprawie akcji Mama za kierownicą:

Joanna Gotfryd

Joanna.gotfryd@mamopracuj.pl

Tel. 502 267 414

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl