O inicjatywach dla mam z Torunia – w rozmowie z Asią Dardzińską, prezeską Stowarzyszenia Rodzina Inspiruje! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
O inicjatywach dla mam z Torunia – w rozmowie z Asią Dardzińską, prezeską Stowarzyszenia Rodzina Inspiruje!

Planer na Dobry Rok

O inicjatywach dla mam z Torunia – w rozmowie z Asią Dardzińską, prezeską Stowarzyszenia Rodzina Inspiruje!

Na samym wstępie przepraszam za mylny tytuł. Rzeczywiście w tym miejscu miał być krótki wywiad z Joanną, lecz uznałam, że osoby ze Stowarzyszenia Rodzina Inspiruje mówią zbyt skromnie o sobie i należałoby coś dodać od nas samych.

 

A działają prężnie! W maju spełniło się ich największe marzenie – otworzyli Centrum Rodzina Inspiruje, w którym nareszcie mogą realizować wszystkie swoje pomysły. A mają ich sporo,zarówno tych skierowanych bezpośrednio do mam oraz dzieci i rodziców.

 

Ich projekt „Mama w Mieście” jest nastawiony na mamy.

Jak mówi Asia Dardzińska : ” założenie jest takie, żeby mamy odpoczęły, nabrały energii, nie zapominały, że są kobietami, żeby się rozwijały i inwestowały w siebie, bo przecież w interesie całej rodziny powinno być to, by mama od czasu do czasu wyszła z domu i zajęła się sobą.”

Organizowane są zajęcia ze stylistką – „Analiza sylwetki”, przeprowadzana jest metamorfoza podczas „Sesji piękna”, jest też „Czas na kawę” – czyli luz i relaks, do tego

dochodzi „Babiniec”- czyli spotkania w kobiecym gronie bez dzieci. Co tydzień odbywają się spotkania Foto Matek, dzięki tym

spotkaniom mamy rozwijają swoją pasję fotografowania i są coraz lepsze ! Do tego wszystkiego dochodzi Klub Mam, do którego można uczęszczać w każdą środę razem ze swoim dzieckiem.

 

Małgosia Musiał i Asia Dardzińska, założycielki RI! same są mamami (obie mają po trójkę dzieci). Ich niesamowity zapał do działania, pozytywna energia i ogromna wiedza połączona z doświadczeniem powoduje, że one dokładnie wiedzą, czego potrzebują mamy, rodzice i dzieci. W ramach Centrum prowadzą także szkołę dla rodziców, zajęcia umuzykalniające i warsztaty dla dzieci – w tym pomagają im jeszcze Kasia i Daniela.

Z programem możecie zapoznać się tutaj http://centrum.rodzinainspiruje.pl/?page_id=4

i jeszcze zajęcia dla dzieci w Centrum: http://rodzinainspiruje.pl/warsztaty/

 

Do Centrum Rodzina Inspiruje można przyjść od poniedziałku do piątku do godziny 16.00, tak po prostu, aby miło spędzić czas. Można umówić się z koleżanką na kawę, poczytać mądre książki z czytelni RI lub spotkać innych rodziców.

 

Drogie mamy z Torunia,

Zobacz także
ekologiczni rodzice

stworzono Wam naprawdę wspaniałe miejsce. Korzystajcie z niego jak najczęściej. Pamiętajcie – macie już wybór, nie musicie przed południem spędzać czasu same z dzieckiem w domu. Nie

przejmujcie się też tym, że inne mamy się już znają . Po prostu dołączcie w każdej chwili, jeśli macie taką ochotę.

 

Centrum Rodzina Inspiruje! mieści się przy ul. Konstytucji 3 maja 10, lok. 16 ( pawilon Maciej)

 

www.rodzinainspiruje.pl

 

JS

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl