Nowy Rok, Nowa Ty i my też zmieniamy się dla Ciebie! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Nowy Rok, Nowa Ty i my też zmieniamy się dla Ciebie!

Planer na Dobry Rok

Nowy Rok, Nowa Ty i my też zmieniamy się dla Ciebie!

Dużymi krokami zbliża się Nowy Rok, minął czas wielkich przygotowań do świąt, gotowania, sprzątania, mycia okien,, robienia prezentów. Choć zostało to uwieńczone cudownym czasem spędzonym w gronie rodzinnym, to teraz warto pomyśleć także o sobie mamo!. Nawet jeśli Sylwester zapowiada się w domu to humor poprawi Ci się z pewnością gdy ubierzesz jakąś ulubioną sukienkę założysz szpilki i podmalujesz oko.

Wiem, wiem powiecie : Jak to? po co? dziecku się uleje, pobrudzi, pociągnie za kolczyki etc. Odpowiadam : dla samej siebie!

Nadejście Nowego Roku powinno być przyczynkiem do tego by zacząć myśleć o sobie, by zrobić jakieś postanowienia dotyczące nas samych.


Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu w nadchodzącym nowym roku przeczytaj nasze porady poniżej i korzystaj w razie potrzeby z naszego portalu by dowiedzieć się jakie oferty w Twoim miejscu zamieszkania mogą być godne Twojej uwagi.

Zacznijmy od ciała, pamiętaj, warto wygospodarować chociaż 30 minut dziennie na jakąś aktywność fizyczną. Bądź uczciwa wobec siebie – jeśli naprawdę nienawidzisz chodzić na siłownię, nie wykupuj karnetu, którego nie wykorzystasz – znajdź alternatywę. Może to być joga, pilates, zumba, spacer czy na przykład taniec. Możesz też szukać sposobów, aby wykonywać takie czynności, które zintegrują całą rodzinę. Czyli jazda na rowerze, basen, spacer po lesie lub gdy zima zechce nas odwiedzić sanki czy łyżwy.

Ustal czas tylko dla siebie.

Koniec z wiecznym poczuciem winy, że musisz zrobić jeszcze sprzątanie, zakupy lub wykonać inne zadania, niecierpiące zwłoki. Rozwiązanie? Ustalenie w które dni w tygodniu w jakich godzinach masz czas tylko dla siebie. Niech każdy z domowników wie, że jest to coś stałego i nie podlega negocjacjom. Twoi najbliżsi przywykną do tego szybciej niż Ci się wydaje.

Zatem czas ustalony, to dlaczego nie wykorzystać go i spróbować czegoś nowego? Uczenie się nowych umiejętności lub odkrywanie nowych pasji jest dobre dla duszy, i może zwiększyć poczucie własnej wartości. Śpiew, na przykład, posiada całą gamę korzyści dla zdrowia, zachowaniu zdrowego serca i zmniejsza stres.

A może zatracić się w czymś twórczym? – tworzenie biżuterii, ikebana, kursy decupage, filcowania, wypiekanie chleba lub kursy fotografii czy rysunku, na przykład, to świetny sposób, aby odkryć ukryte talenty.

Przyjaciele są ważni

Pójście z koleżanką na kawę lub rozmawianie przez telefon nie jest luksusem – badania dowiodły, że przebywanie w kręgu przyjaciół jest dobre dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wiadomo w dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas przenosi się do innego miasta czy też kraju trudniej utrzymać kontakt. Ale czy na pewno? Spróbuj wykonać czasem telefon, czy wyślij maila, porozmawiaj na skype , aby jednak pozostać w kontakcie i powiedzieć "cześć". A jeśli jesteś nowa w okolicy nie zapomnij, że możesz nawiązać kontakt z innymi lokalnymi mamami właśnie na naszym portalu Albo spotkać się w Klubie dla Mam w Twoim mieście.

A teraz ośmielę się zaproponować byście wzięły najlepszą koleżankę czy koleżanki i chociaż raz w roku wyjechały na babski weekend, do spa czy po prostu nad morze, do jakiegoś cichego miejsca na wsi. Uwierzcie mi powrót po takim wyjeździe do domu to same plusy : wracasz uśmiechnięta, wypoczęta z dobrą energią, dobrym nastawieniem, pełna wigoru. Polecam bo sama praktykuję

Oczywiście taki wyjazd wymaga wcześniej pewnych przygotowań, dobrej organizacji Ale WARTO!

Nowy image

My kobiety wiemy jak dobrze działa na nas fakt zakupienia jakiegoś ciuszka, nowej pary butów czy wizyta u fryzjera. Zatem zajrzyj do swojej szafy czy nie czas na coś nowego? Styczniowe wyprzedaże z pewnością się przydadzą bo nie obciążą tak bardzo domowego budżetu. Ruszajmy więc na poszukiwanie czegoś dla siebie. A może zamiast kupować wymieńmy się z innymi mamami ? Takich Swap Party organizowanych w naszym regionie jest także coraz więcej.

Zobacz także
tata i syn czytają książki

A na koniec jeszcze może jakiś kurs wizażu, spotkanie ze stylistą?

Oczywiście wiem łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale spróbuj a unikniesz rutyny, która wysysa energię. Zwlekanie ze wszystkim, odkładanie czegoś na potem nie ma sensu. Trzeba chwycić byka za rogi, kiedy tylko możesz – książka w weekend, kino z partnerem bez dzieci, zrobienie czegoś spontanicznie od czasu do czasu, zmiana codziennych rutynowych zachowań. To wszystko sprawi, że łatwiej i weselej będzie się nam żyło w tym Nowym 2013 roku czego Wam drogie mamy życzę z całego serca.

Zaglądaj na mamywsieci.pl, aby być na bieżąco.

Nasz portal także będzie się cały czas zmieniał, chcemy by był funkcjonalny, byś mogła łatwo dotrzeć do interesujących Cię informacji. Powstaną nowe działy – będzie wszystko to, co interesuje Cię jako kobietę, matkę – zatem moda, uroda, zdrowie dom, inspiracje.  ZAPRASZAMY!

JS

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl