Nie każde dziecko ma przed sobą świetlaną przyszłość - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Nie każde dziecko ma przed sobą świetlaną przyszłość

Planer na Dobry Rok

Nie każde dziecko ma przed sobą świetlaną przyszłość

Jeszcze ponad 100 dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI czeka na swojego Anioła. Aby spełniły się ich marzenia, muszą uwierzyć w siebie. To trudne, bo wszędzie słyszą tylko, że „nie rokują”.

Rodziców Martynki łączy już tylko zbieranie złomu. I 6 dzieci – 3 w domu dziecka, 3 z mamą. W tym Martynka – urocza blondynka z zadartym noskiem i w dziurawych trampkach. Mieszka w szarym blokowisku, gdzie betonowa płyta sięga nieba. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI podarowała jej kolory.

Krzyś chce być wielki

Przezroczysta cera, jasne piegi, rozczochrane rude włosy – Krzyś wygląda na uroczego 5-latka. I to jego największy problem, bo ma 8 lat i chłopaki w klasie go nie szanują. Jak grają w nogę, nikt nie chce go do swojej drużyny. Na boisku nie nadąża za piłką, przy tablicy nie sięga do górnej linijki. Nigdy nie jest pierwszy w kolejce do sklepiku. Czuje się gorszy. Kinga – wolontariuszka Akademii – jest pierwszą osobą, która traktuje go poważnie. Dzięki niej  Krzyś każdego dnia osiąga więcej i więcej.

W Krzysiu i Martynce ukryte są historie wielu dzieci, poznanych i odkrytych przez wolontariuszy AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. To siostrzany projekt SZLACHETNEJ PACZKI, którego pomysłodawcą jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek. Jego podopieczni to dzieci, które mają długotrwałe problemy w szkole i pochodzą z niezamożnych rodzin. Cel jest jeden – żeby radziły sobie w życiu.

Jak działa AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI?

By umożliwić dzieciom rozwój Akademia stosuje unikalny i innowacyjny System Motywatorów Zmiany. Osobisty tutor-wolontariusz jak na najlepszych zagranicznych uniwersytetach, inauguracja roku na uczelni, własny Indeks Sukcesów czy Dzień Dziecka w fotelu prezesa dużej firmy. To tylko niektóre elementy Systemu Motywatorów. Dzieci stają się czyimś oczkiem w głowie.

Jednak jednym z najważniejszych motywatorów jest Darczyńca. To osoba, która fundując Indeks konkretnemu dziecku, umożliwia mu rok rozwoju w Akademii. Nazywamy to Dotykiem Anioła.

Zobacz także
dzieci zjeżdżają z górki na sankach

Nie czekaj! Już dziś wybierz dziecko i spraw, że poczuje się naprawdę wyjątkowe!

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl