Na Wyspie Młyńskiej stanęła ławeczka do karmienia piersią to nowe miejsce dla mamy i dziecka w przestrzeni publicznej - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Na Wyspie Młyńskiej stanęła ławeczka do karmienia piersią to nowe miejsce dla mamy i dziecka w przestrzeni publicznej

Planer na Dobry Rok

Na Wyspie Młyńskiej stanęła ławeczka do karmienia piersią to nowe miejsce dla mamy i dziecka w przestrzeni publicznej

Na Wyspie Młyńskiej stanęła pierwsza ławeczka dla mam karmiących piersią. Znajduje się w pobliżu istniejącego placu zabaw. Umożliwi ona nakarmienie i przewinięcie dziecka w zacisznym miejscu.

Ławeczki dla mam karmiących piersią stają się coraz powszechniejsze w przestrzeni publicznej. Ich zadaniem jest promowanie idei naturalnego karmienia i stwarzanie w przestrzeni miasta warunki komfortowe dla karmiących mam.

Ławeczka to inicjatywa Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Z założenia ma być miejscem, w którym mamy karmiące piersią będą mogły w spokojnym i zacisznym miejscu nakarmić, ale także przewinąć malucha. Mając na uwadze dobro mam i ich pociech Prezydent Miasta Rafał Bruski, we współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, podjął decyzję o postawieniu ławeczki do karmienia naturalnego na Wyspie Młyńskiej w pobliżu istniejącego placu zabaw.

Dedykowane mamom z maluchami miejsce ma je zachęcić do karmienia naturalnego w miejscu publicznym, zapewniając jednoczenie poczucie intymności i komfortu oraz umożliwić m.in. przewinięcie dziecka.  Ławeczka nie jest zarezerwowana tylko dla mam karmiących piersią – każdy rodzic będący z dzieckiem na spacerze również może z niej skorzystać, żeby odpocząć, nakarmić lub przewinąć swoją pociechę. Docelowo w mieście ma się pojawić kilka ławeczek o takim zastosowaniu.

Ławeczka to symbol kampanii, której celem jest m.in. zachęcenie społeczeństwa do akceptowania karmienia piersią w miejscach publicznych.

źródło: bydgoszcz.pl

Ławeczka taka znajduje się także w Parku Solankowym w Inowrocławiu

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl