Miejsce z dobrą energią - Centrum Nowoczesnej Mamy czyli wywiad z pomysłodawczynią i właścicielką - Kasią Stranz - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Miejsce z dobrą energią – Centrum Nowoczesnej Mamy czyli wywiad z pomysłodawczynią i właścicielką – Kasią Stranz

Planer na Dobry Rok

Miejsce z dobrą energią – Centrum Nowoczesnej Mamy czyli wywiad z pomysłodawczynią i właścicielką – Kasią Stranz

To miejsce spotkań przyszłych i obecnych mam, a także przestrzeń osobistego rozwoju ich i ich dzieci. To nie jest ani żłobek, ani punkt przedszkolny. Dzieci pozostają pod opieką mam, które mają jednocześnie warunki do tego, aby wypić kawę, herbatę, czy też spokojnie porozmawiać, a dzieci bawią się na matach i puzzlach.

Centrum Nowoczesnej Mamy –  jak można zdefiniować to miejsce?

To miejsce spotkań przyszłych i obecnych mam, a także przestrzeń osobistego rozwoju ich i ich dzieci. To nie jest ani żłobek, ani punkt przedszkolny. Dzieci pozostają pod opieką mam, które mają jednocześnie warunki do tego, aby wypić kawę, herbatę, czy też spokojnie porozmawiać, a dzieci bawią się na matach i puzzlach. Do Centrum przychodzą małe dzieci, jeszcze  niechodzące, pełzające – takie, które jeszcze nie siedzą. Dla nich jest też specjalny basenik z kulkami. Chciałabym, aby to miejsce było bez dystansu i nadęcia. Ja nie jestem „pani Kasia”, jestem dla dzieci „ciocia Kasia”. Każdą mamę i przyszłą mamę traktuję bardzo indywidualnie. Moim marzeniem jest, aby było to miejsce kameralne, ciepłe, żeby było tak jak w domu, do którego się zawsze miło wraca.

Kim jest Nowoczesna Mama według Ciebie?

Jestem już wprawdzie mamą starszego dziecka, ale obserwując te wszystkie młode dziewczyny, mogę z całą pewnością powiedzieć, że są nowoczesne. Nie zamykają się na nowinki, które daje im życie, chcą rozmawiać, chcą się rozwijać. Ja sama od nich uczę się tej nowoczesności.

Skąd pomysł na założenie Centrum?

Kiedy Michał był mały, siedzieliśmy sami w domu. Nie było się do kogo odezwać, moim jedynym odbiorcą był właśnie mój syn. Wiem z opowieści mam i przyszłych mam, że dla nich jest to największy kłopot, że nie będą miały z kim porozmawiać i zostaną same z tym wszystkim. Chciałam dla nich stworzyć możliwość wyjścia z domu z małym dzieckiem. Wprawdzie bardzo często mamy zaspokajają potrzeby rozmów na portalach społecznościowych, ale jednocześnie zamykają się w nich. Spotkania online nigdy nie zastąpią rozmów na żywo. Poza tym same mamy pokazały mi, że dla dzieci w tej grupie wiekowej (najmłodszej) w Bydgoszczy jest mało miejsc, …że właściwie dla malutkich dzieci z mamami nie ma nic.

Gdy mama przychodzi z małym dzieckiem do Centrum, to na co może liczyć?

Przede wszystkim na towarzystwo innych mam oraz na to, że jej dziecko ma kontakt z rówieśnikami. Jeśli jest taka potrzeba, bez skrępowania może nakarmić dziecko, jest miejsce do przewinięcia, krzesełko do karmienia dzieci, specjalny basenik z kulkami, a przede wszystkim maty i puzzle, na których dzieci mogą się bezpiecznie położyć, bawić, turlać. W ofercie dla mam jest – poza zwykłą kawą i herbatą – również kawa zbożowa, czy herbata laktacyjna. Dla dzieci są obiadki, deserki, soczki.

Ponadto wszystkie kreatywne mamy, które mają zdolności manualne, twórcze i chciałyby zaprezentować, a nawet sprzedawać swoje wyroby (oczywiście z myślą o dzieciach) mogą to zrobić tutaj. Bardzo chętnie nawiążę z nimi współpracę.

Jaka jest oferta Centrum Nowoczesnej Mamy?

Miejsce jest głównie dla  mam i z myślą o nich. Wszystko to, czego mamy sobie życzą i czego będą chciały w przyszłości staram się im zapewnić. Natomiast w ofercie już są: bąbelkowe śniadania (każda mama przynosi własny poczęstunek), zajęcia umuzykalniające dla dzieci, taniec z dzieckiem w chuście, ćwiczenia dla mam z dziećmi czy warsztaty dla ciężarnych. Zgłosiły się też do mnie kobiety z prośbą o utworzenie grupy wsparcia dla mam, które straciły swoje dzieci; mamy, które wychowują dzieci z zespołem Downa. Takie spotkania będą również odbywały się w Centrum cyklicznie.

Jakie są najbliższe plany? Co się będzie działo w Centrum Nowoczesnej Mamy?

Najbliższe plany Centrum to między innymi rozszerzenie oferty dla kobiet w ciąży, zajęcia sobotnie dla tatusiów i zajęcia dla kobiet, które wróciły już do pracy po urlopie macierzyńskim.

Kasiu życzymy Tobie i Centrum dalszego rozwoju 🙂

Rozmawiała Justyna Szulczewska

 

————————————————————————————————————————————————————————————–

 

Centrum Nowoczesnej Mamy istnieje na mapie Bydgoszczy od lata zeszłego roku i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodych mam, ich opinie na facebooku pokazują jak bardzo takie miejsce jest potrzebne: (Tak pozytywnych i tylko pozytywnych opinii jest ponad 80)

 

 

Zobacz także
chora na raka dziewczynka tuli misia w szpitalnym łożku

(screen z fanpage’a CNM)

Centrum Nowoczesnej Mamy mieści się przy ulicy Dworcowej 110 na 1 piętrze

FB

 

 

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl