mamywsieci.pl wspierają Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy przyłącz się i TY! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
mamywsieci.pl wspierają Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy przyłącz się i TY!

Planer na Dobry Rok

mamywsieci.pl wspierają Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy przyłącz się i TY!

Koalicja to platforma zrzeszająca wszystkie najważniejsze obecnie działające w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy organizacje, instytucje i osoby, reprezentujące sektor publiczny, samorządowy, pozarządowy i prywatny

Powstałe w ten sposób grono wybitnych ekspertów i praktyków podejmuje wspólną pracę, aby stworzyć propozycję kompleksowego programu zdrowotnego, którego wdrożenie mogłoby doprowadzić do realnej poprawy sytuacji w tym wstydliwym dla zdrowia publicznego w Polsce obszarze.

Rak szyjki macicy to wciąż nierozwiązany problem zdrowotny tragicznie dotykający tysiące kobiet i ich rodzin każdego roku w Polsce. Pomimo bardzo wielu prowadzonych działań, tak z poziomu centralnego, regionalnego, jak i lokalnego, zaangażowania coraz większej liczby instytucji oraz istotnych środków wydatkowanych na ten cel, statystyki zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy nie poprawiają się.

Zobacz także
różowy kubeczek menstruacyjny

Jednocześnie, rak szyjki macicy to bodaj jedyny dzisiaj nowotwór, w walce z którym, skuteczna profilaktyka i wykorzystanie dostępnych dzisiaj narzędzi (testy cytologiczne, badania DNA, szczepienia HPV) mogą w praktyce doprowadzić do jego wyeliminowania.

Do dnia dzisiejszego, nie udało się w Polsce opracować kompleksowej strategii profilaktyki raka szyjki macicy, która obejmowałaby wszystkie dostępne narzędzia i zapewniała skuteczne ramy do współpracy podmiotów i organizacji zaangażowanych w działania profilaktyczne na każdym poziomie systemu opieki zdrowotnej. Właśnie dlatego, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej, we współpracy z Fundacją MSD dla Zdrowia Kobiet, zdecydowały o rozpoczęciu wyjątkowej inicjatywy jaką jest powołanie Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy (Koalicja RSM).
Ty także możesz osobiście wesprzeć działania, które mają na celu poprawę systemu profilaktyki i ochrony kobiet przed RSM! Przyłącz się do ogólnopolskiej kampanii Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.
wejdź na http://koalicjarsm.pl/wesprzyj-nas.html

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl