Macierzyństwo bez lukru - nadal możesz pomóc. - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Macierzyństwo bez lukru – nadal możesz pomóc.

Planer na Dobry Rok

Macierzyństwo bez lukru – nadal możesz pomóc.

Rzecz bez precedensu, niespotykana do tej pory w Polsce ani na świecie! Oto trzydzieści matek skrzyknęło się przez Internet i stworzyło antologię tekstów ze swoich blogów, by pomóc siedmiomiesięcznemu Mikołajkowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni (SMA I).
We wstępie do zbiorku piszą: „Wszystkie jesteśmy matkami, mamy małe i duże dzieci, małe i duże problemy, wszystkie piszemy o tym, co nas cieszy, smuci, przeraża. Piszemy o prawdziwym życiu matki w XXI wieku, bez retuszu, bez lukru. Tu nie znajdziesz ckliwych obrazków z reklamy, ale pulsujące, barwne życie. I choć czasami mamy dość, padamy z nóg i marzymy o bezludnej wyspie, to przecież jesteśmy szczęśliwe i nie zamieniłybyśmy się z nikim.”

W antologii znalazły się teksty zabawne, gorzkie, smutne, dosadne, refleksyjne. Ich wielkim atutem jest to, że wszystkie są prawdziwe, a w każdej opowieści czytelniczki-matki odnajdą cząstkę siebie, echo swoich wyborów, lęków, uczuć, wątpliwości, codziennych sytuacji.

Wokół Mikołajka utworzyła się niezwykła wspólnota ludzi, którzy – choć nigdy nie widzieli go na żywo – bardzo chcą pomóc. Są wśród nich autorki tekstów zamieszczonych w antologii, szefowie portali internetowych Pozytywy.com, Qlturka.pl, Blox.pl, Dziecko.pl, Mama.pl, eDziecko.pl, Na obcasach.pl, Baby24.pl, Tik-Tak.pl, Polki.pl oraz wiele osób, które info o akcji podają dalej, umieszczają na forach, na swoich blogach, na FB, rozsyłają wśród znajomych, przekazują pieniądze na rzecz chłopczyka.
Dzięki pieniądzom uzyskanym m.in. ze sprzedaży tej antologii Ania i Marcin, rodzice Mikołajka, będą mogli kupić potrzebne urządzenia i opłacić rehabilitację synka.

Antologię można zdobyć przelewając na konto Mikusia w Fundacji dowolną kwotę, a następnie przesłać dowód wpłaty na adres mailowy mamy Mikołajka: nea.ania@interia.pl. W odpowiedzi na maila zostanie wysłany zbiór w pdf.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Bank PeKaO SA Oddział 1 w Warszawie

tytuł wpłaty: 13401 Kamiński Mikołaj-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Zobacz także
różowy kubeczek menstruacyjny

A samego bohatera akcji 🙂 można poznać na http://mikolajkowo.blogspot.com

http://macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl