Macierzyństwo bez lukru 3 : Co powie tata - akcja charytatywna - Patronat mamywsieci.pl - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Macierzyństwo bez lukru 3 : Co powie tata – akcja charytatywna – Patronat mamywsieci.pl

Planer na Dobry Rok

Macierzyństwo bez lukru 3 : Co powie tata – akcja charytatywna – Patronat mamywsieci.pl

„Macierzyństwo bez lukru – co powie tata?” to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

 

We wstępie Łukasz Kielban, autor bloga czasgentlemanow.pl rozważa, jakie są oczekiwania wobec ojców we współczesnym świecie. Na kolejnych stronach ojcowie i matki podejmują tematy bliskie współczesnym rodzicom, m.in. syndrom zapracowanych ojców i matek, które żyjąc w związkach czują się samotne, obecność ojca przy porodzie. Nasi autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czemu my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne, dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców. O tym, jak pozostać wiernym swoim zasadom, jednocześnie szanując autorytetu drugiego rodzica, piszą: autorka tylkospokojnie.wordpress.com, najlepszego bloga w kategorii „Literackie i kulturalne” w konkursie Blog Roku 2012 i Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP. Nie uciekamy również od trudnych tematów: Agnieszka Sujata, autorka książki „Huśtawka” i bloger Sebastian Łukomski (ojcieckarmiacy.blox.pl) opowiadają o życiu z autyzmem w tle, Małgorzata Rybarczyk-Bończak, autorka bloga preclowastrona.blox.pl i Marcin Kamiński, tata Mikołajka (mikołajkowo.blogspot.com), piszą, jak radzą sobie z nieuleczalną chorobą swojego dziecka.

 

Teksty dla Mikołajka napisali także popularni blogerzy: Małgorzata Dawid-Mróz, autorka książki „Bajki o życiu” i bloga manufaktura-radosci.pl, Aleksandra Michalak, autorka książki „Matka Sanepid” i bloga matkasanepid.pl, Pierwsza Żona (pierwsza-zona.blog.pl), Paweł Lipiec (zerozerosiedem.pl), Maciej Ślużyński, przedstawiciel wydawnictwa www.rw2010.pl i wielu innych. Oprawę graficzną zapewnili: Anna Betlejewska (matkatka.blogspot.com), Katarzyna Pac-Raszewska (kruszka.blox.pl) i Maciej Mazurek (zuchrysuje.pl).

 

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

 

Antologia jest dostępna w Oficynie Wydawniczej RW2010 http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SOTQ5/macierzynstwo-bez-lukru-3.html?title=Macierzy%C5%84stwo%20bez%20lukru%203 – w sprzedaży są również dwa poprzednie tomy.

Zobacz także
tata i syn czytają książki

 

Przeczytaj fragment

 

Przeczytaj także o "Macierzyństwie bez lukru" TUTAJ i TUTAJ

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl