Karta Dużej Rodziny w Toruniu - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Karta Dużej Rodziny w Toruniu

Planer na Dobry Rok

Karta Dużej Rodziny w Toruniu

Karta Dużej Rodziny

Czym jest?

Karta Dużej Rodziny stanowi zespół ulg dla wszystkich członków rodzin wielodzietnych z Torunia, również dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Ma stanowić przywilej i udogodnienie dla tych, którzy podejmują się trudu wychowania licznego potomstwa.

Przysługuje wszystkim chętnym członkom dużych rodzin, także rodzin zastępczych, w których wychowuje się troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub w przypadku kontynuowania nauki do 24 roku życia. Wnioski są przyjmowane od 22 października 2012 roku. Obecnie Karty wydawane są w ciągu tygodnia od daty złożenia wniosku.

 

Jak otrzymać?

Krok pierwszy: pobierz i wypełnij wniosek (wniosek do pobrania tutaj, w siedzibie Fundacji „Nadzieja dla Rodzin” ul. Kopernika 22 lub w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta).

Krok drugi: przygotuj niezbędne dokumenty oraz zdjęcia osób uprawnionych do otrzymania karty (zdjęcia można dostarczyć na płycie CD lub innym nośniku a także w wersji papierowej, należy je podpisać, mogą być to zdjęcia zrobione własnoręcznie w domu, ważne aby widoczna była twarz osoby na fotografii)

Krok trzeci: złóż wniosek w siedzibie Fundacji „Nadzieja dla Rodzin” przy ul. Kopernika 22 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godzinach 8.00-16.00; czwartek 8.00-18.00).

Krok czwarty: odbierz karty dla wszystkich członków swojej rodziny i ciesz się zniżkami.

Krok piąty: przed upływem roku od daty wydania karty złóż ponownie wniosek w celu przedłużenia ważności karty.

 

Jakie daje uprawnienia?

Karta Dużej Rodziny upoważnia do zakupu zniżkowych biletów wstępu do instytucji rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych na terenie Torunia. Obecnie do programu przyłączyło się również 37 prywatnych przedsiębiorców, oferujących zniżki na swoje usługi. Lista partnerów prywatnych jest ciągle otwarta, a liczba miejsc w których honorowana jest Karta Dużej Rodziny ciągle wzrasta.

 

Spis zajęć odbywających się w Fundacji (do pobrania TUTAJ)

Spis ulg i zwolnień przysługujących posiadającym Karty Dużej Rodzin – do pobrania TUTAJ

O projekcie

 

Zobacz także
rodzina budowanie pewności siebie

Karta Dużej Rodziny została przyjęta w Toruniu Uchwałą nr 367/12 Rady Miasta Torunia z dnia 19 lipca 2012 roku. Wydawana jest w ramach Programu Promocji Dużej Rodziny „Jesteśmy Razem”, którego celem jest wspieranie funkcji rodziny wielodzietnej poprzez docenienie wkładu rodziców z dużych rodzin w wychowanie młodego pokolenia torunian, a także promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.

 

Dokumenty do pobrania:

  1. Uchwała nr 367/12 Rady Miasta Torunia z dnia 19 lipca 2012 roku w sprawie przyjęcia Programu Promocji Dużej Rodziny – „Jesteśmy Razem” w Gminie Miasta Toruń.
  2. Regulamin wydawania i korzystania z Karty Dużej Rodziny

 

 

Realizator: Urząd Miasta Torunia

Operator: Fundacja "Nadzieja dla Rodzin"

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl