Kampania społeczna i Nastoletnie matki w “Teen Mom PL” - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Kampania społeczna i Nastoletnie matki w “Teen Mom PL”

Planer na Dobry Rok

Kampania społeczna i Nastoletnie matki w “Teen Mom PL”

Kanał MTV Polska 26 stycznia 2014 roku pokaże polską edycję programu “Teen Mom” opowiadającego o nastoletnich dziewczynach, które urodziły dzieci. Polska będzie pierwszym krajem poza USA, który wyprodukuje lokalną wersję tego formatu.

W programie, który w naszym kraju nosić będzie nazwę “Teen Mom PL”, widzowie będą śledzić losy czterech nastoletnich matek. W produkcji pokazane zostanie jak godzą one obowiązki mam  z nauką, pracą i życiem osobisty, a także jak zmienia się ich stosunek do życia po urodzeniu dziecka. Widzowie zobaczą też rodzinne konflikty i nieporozumienia z ojcem dziecka.

Oficjalnym partnerem merytorycznym „Teen Mom PL” jest, prowadzona przez z Sylwię Chutnik, Fundacja MaMa, działająca na rzecz poprawy sytuacji kobiet, w szczególności matek, we wszystkich sferach życia. – Wierzymy, że takie programy jak Teen Mom będą okazją do rozpoczęcia w Polsce debaty o tym, jaka jest realna sytuacja matek i jak możemy wspierać trudne wybory rodzicielstwa w młodym wieku – mówi Sylwia Chutnik.

Fundacja MaMa ruszyła z kampania społeczna NASTOLETNIE MATKI, mająca na celu wsparcie młodych kobiet, którym przyszło mierzyć się z trudami macierzyństwa.

Nie chcemy oceniać, krytykować czy moralizować.

Chcemy pomagać – a będziemy robić to bardzo realnie już od najbliższej niedzieli Wtedy też rusza nasza infolinia pomocowa, która będzie działała co niedzielę w godzinach 19:00-20:00, po emisji każdego odcinka Teen Mom Poland (MTV).

607 989 146 – pomoc psychologiczna

607 988 876 – pomoc prawna

Infolinia działać będzie do 11 maja.

Pod koniec lutego zostanie wydana broszura informacyjna dla nastoletnich matek z pakietem informacji na temat ich praw oraz możliwości pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Broszurę będziemy dystrybuować na terenie całego kraju. Kampania ma na celu również zainicjowanie debaty społecznej o tym, jak postrzegamy nastoletnie matki i jak możemy im pomóc (a także co robić, aby procent nasto-ciąż zmalał).

Zobacz także
jak zatrudnić nianię

 

źródło Fundacja MaMa , www.wirtualnemedia.pl

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl