Dzieci mile widziane w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy - dalsze metamorfozy - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Dzieci mile widziane w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy – dalsze metamorfozy

Planer na Dobry Rok

Dzieci mile widziane w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy – dalsze metamorfozy

W kwietniu pisaliśmy o tym, że w budynkach Urzędu Miasta w Bydgoszczy dostępne są miejsca przyjazne rodzicom i małym dzieciom: przewijaki w łazienkach, kąciki rodzica z dzieckiem, kąciki zabaw dla dzieci. 

Miejsc tych nadal przybywa : obecnie odnowiony został kącik zabaw na świeżym powietrzu przy   kompleksie budynków przy ul. Grudziądzkiej 9-15 (przy budynku D). Przy Grudziądzkiej mieszczą się m.in. wydziały dość często odwiedzane przez dorosłych (Wydz. Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej, Wydz. Uprawnień Komunikacyjnych, Urząd Stanu Cywilnego), którym w wielu przypadkach towarzyszą dzieci.

 

Dzieci mile widziane w UM – odnowiony kącik zabaw

(zdjęcie UM Bydgoszcz)

 

Lokalizacje miejsc (urzędów) przyjaznych rodzicom z dziećmi w Bydgoszczy:

ul. Jezuicka 4a – kącik rodzica z dzieckiem

ul. Sielanka 8a – wyposażenie toalety dla gości w USC (przewijak stojący)

ul. Grudziądzka 9-15 Budynek A USC – kącik rodzica z dzieckiem

ul. Grudziądzka 9-15 Budynek D – kącik rodzica z dzieckiem (przewijak, toaleta) oraz kącik zabaw na placu przed budynkiem

ul. Gierczak 6 – przewijak ścienny w toalecie, kącik zabaw

ul. Curie Skłodowskiej 66a – przewijak ścienny w toalecie, kącik zabaw

ul. Okrzei 2 – przewijak stojący w toalecie, kącik zabaw

ul. 11 listopada15 – przewijak ścienny w toalecie

Dzieci 4

Zobacz także
jak zatrudnić nianię

(zdjęcie : UM Bydgoszcz)

 

Niewątpliwie wszelkie udogodnienia dla mam z dziećmi są potrzebne i jesteśmy jako mamy pozytywnie zaskoczone wszelkimi zmianami, które są w tym kierunku poczynione, dotyczy to zarówno miasta jak i firm prywatnych. Zmiany zawsze są potrzebne.

Portal mamywsieci propagował i propaguje cały czas ideę miejsc przyjaznych mamom, czy też rodzinom z dziećmi poprzez szukanie ich chociażby w naszym województwie oraz umieszczanie informacji o takich miejscach na swojej S T R O N I E Na udogodnienia składają się nie tylko przewijaki, czy kolorowe stoliczki, lecz także odpowiednie menu dla dzieci. Ważnym elementem jest umieszczenie tych akcesoriów w miejscu niewyizolowanym, wyjątek tutaj stanowi karmiąca mama, która potrzebuje niewątpliwie zacisznego kącika oraz spokoju. Te miejsca to nie tylko urzędy, ale przede wszystkim restauracje, kluby, kawiarnie, kina, teatry, do których można pójść z dzieckiem, nawet bardzo małym, tym samym nie pozostawiając maluszka pod opieką niani lub babci. Takie wspólne "wypady" od najwcześniejszych lat budują zdrową atmosferę w rodzinie, integrują wszystkich domowników i są niezwykłą okazją do pobycia RAZEM.

opracowano na podst. www.bydgoszcz.pl

komentarz: J.S. i B.C

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl