Cała prawda o macierzyństwie - czyli wrzuć na luz, nie musisz być ideałem. mamywsieci.pl polecają - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Cała prawda o macierzyństwie – czyli wrzuć na luz, nie musisz być ideałem. mamywsieci.pl polecają

Planer na Dobry Rok

Cała prawda o macierzyństwie – czyli wrzuć na luz, nie musisz być ideałem. mamywsieci.pl polecają

Ayelet Waldman autorka książki „Zła Matka” zapytana w wywiadzie czy czuje się złą matką, odpowiada : ” Okropną. Beznadziejną. Wpadam w gniew, zrzędzę, nie cierpię gotować, a jeszcze bardziej pomagać w odrabianiu lekcji. Moja praca zawodowa często pożera czas, jaki staram się zarezerwować dla moich dzieci, no i bywam zbyt zmęczona żeby się kochać z mężem. A wiecie co? Mogę nie być dobrą matką, ale jestem wystarczająco dobra. Tylko to się liczy. Moja książka jest tak naprawdę o odrzucaniu etykietki „zła matka”, którą same sobie naklejamy …” (…) nękana wyrzutami sumienia matka, której się zdaje, że ciągle ponosi wychowawcze klęski, jest wytworem zachodniego społeczeństwa.”

„Zła matka” to książka o macierzyństwie, które nie jest nieustającym pasmem szczęścia. Autorka próbuje się zmierzyć z prywatnymi i publicznymi mitami na temat macierzyństwa. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest idealną matką, przyznaje się do słabości i porażek, daje sobie prawo do irytacji i odpoczynku. Równocześnie potrafi dostrzec piękne strony macierzyństwa, które wynagradzają jej codzienne trudy. Dawno nie wydano tak życiowej, mądrej i prawdziwej książki o macierzyństwie i wychowaniu dzieci.
Krótko a autorce
Ayelet Waldman to amerykańska pisarka, absolwentka uniwersytetu Harvarda, adwokat z wykształcenia, matka czwórki dzieci i żona znanego amerykańskiego pisarza Michaela Chabona, laureata Pulitzera. Jest autorką kilku książek beletrystycznych oraz serii „Mommy – Track Mysteries”. Publikuje także felietony i eseje w takich pismach, jak „Elle”, „Vogue”, „New York Times”, „the Guardian“, „Parenting“. Książka „Zła matka” znajdowała się na liście bestsellerów „New York Times’
Meandry macierzyństwa, opisują także nasze polskie mamy na http://macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com/ warto poczytać.
Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl