Bydgoski Festiwal Nauki , 28 - 31 maja - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Bydgoski Festiwal Nauki , 28 – 31 maja

Planer na Dobry Rok

Bydgoski Festiwal Nauki , 28 – 31 maja

Odkrywaj naukę z największymi

Kochane Przedszkolaki, ciekawi świata Gimnazjaliści, poszukujący przygód Licealiści, pilni Studenci, zabiegani Rodzice, szanowni Seniorzy – zapraszamy do udziału

w Bydgoskim Festiwalu Nauki. Bliskie spotkanie z nauką odbywać się będzie

w interaktywnej formie pokazów, wykładów i eksperymentów. Festiwal to szalenie ciekawa propozycja dla każdego  i w każdym wieku.

 

Już po raz piąty bydgoskie uczenie wyższe (Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki) organizują Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 28-31 maja 2014 roku. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki” i skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku  i zainteresowań.

 

Podczas piątej jubileuszowej edycji BFN będzie można dowiedzieć się  jak działają roboty, poznać najciekawsze informacje ze świata roślin  i zwierząt, dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie oraz poznać najciekawsze nowinki ze świata techniki. Kryminał, genetyka sądowa, sala operacyjna, prosektorium… to nie wstęp do mrocznego thrillera w klimacie CSI, ale fragment tematów wyjątkowej oferty festiwalowej.

W programie Festiwalu znajdą się również koncerty plenerowe. 28 maja (środa) od godz. 16.00 zapraszamy do siedziby TVP w Bydgoszczy (ul. Kujawska 7), gdzie odbędzie się inauguracja Festiwalu. W programie wiele atrakcji, koncerty, pokazy

i mnóstwo niezapomnianych emocji a wszystko to na żywo transmitowane na antenę telewizyjną. 31 maja (sobota) o godz. 12.00 na Starym Rynku odbędzie się na Piknik Naukowo-Rodzinny. W programie oryginalny pokaz naukowy „Jajem w naukę”, przygotowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, pokazy, eksperymenty, pokaz tresury psów policyjnych. Na zakończenie Festiwalu największe przeboje 1989 roku zaśpiewają studenci i pracownicy Instytutu Edukacji Muzycznej UKW przy akompaniamencie zespołu EWI.

Pełny program Festiwalu wraz z ogłoszonymi konkursami znajduje się na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl.

Zobacz także
różowy kubeczek menstruacyjny

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, na część imprez  wymagane są wcześniejsze zapisy (poprzez elektroniczny system zapisów dostępny od 5 maja).

Tutaj znajduje się szczegółowy program

Zapisy

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl