BuggyGym – fitness dla mam - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
BuggyGym – fitness dla mam

Planer na Dobry Rok

BuggyGym – fitness dla mam

Bydgoszcz to pierwsze miasto w regionie, do którego dotarła  inicjatywa kierowana do aktywnych mam, mających szansę przemiany codziennego, zwyczajnego spaceru z maleństwem w grupowy trening fitness.

Buggy w języku angielskim oznacza dziecięcy wózek. BuggyGym zatem to pewna forma aktywności fizycznej dla rodzica z wykorzystaniem bobo-wózka. Zajęcia BuggyGym odbywają się na świeżym powietrzu, wśród innych mam. W ich trakcie mamy wspólnie ćwiczą wzmacniając osłabione po porodzie mięśnie i pozbywając się nadprogramowych, pozostałych po ciąży kilogramów.

BuggyGym w Bydgoszczy

 

Za pomysł BuggyGym w Bydgoszczy odpowiadają dwie aktywne kobiety, a historia inicjatywy nie jest długa. Od pomysłu do realizacji minęły raptem trzy tygodnie.

 

W czerwcu 2015r.oku Monika Kamińska, szczęśliwa mama Maćka, wpadła na pomysł ćwiczeń fitness kierowanych do świeżo upieczonych mam. Zauważyła, że mamom trudno tuż po porodzie powrócić do aktywności fizycznej. Nowe obowiązki związane z opieką nad maleństwem pochłaniają mnóstwo czasu i trudno go wygospodarować dla aktywności fizycznej. Tymczasem aktywne przed ciążą mamy czują, że chętnie poruszałyby się choćby po to, by powrócić do formy i pozbyć się zbędnych kilogramów. Z pewnością spotkałyby się też w przyjaznych okolicznościach z innymi mamami, dzielącymi te same troski.

 

Monika podzieliła się pomysłem z koleżanką, Karoliną Łengowską, menedżerką w firmie Moderator Inwestycje. Razem zaczęły poszukiwać informacji na temat sposobów aktywizacji świeżo upieczonych mam. A ponieważ obu paniom nie brakuje zapału, dyskusje szybko zamieniły się w pomysł adaptacji inicjatywy BuggyGym. Jako że obie panie to pasjonatki sportu, a do tego osoby kochające ludzi i potrafiące zarażać ich własną pasją, poruszyły niebo i ziemię, żeby idea trafiła na bydgoski grunt jeszcze w czasie wakacji. I udało się.

Do projektu włączyła się również Dominika Iwanek, organizatorka imprez sportowych, na co dzień pracująca w Domu Dziecka i wraz z Moniką szybko przeszła kurs instruktorski, BuggyGym bowiem to profesjonalne zajęcia sportowe, które tego wymagają. Karolina natomiast, sprawna organizatorka, zajęła się marketingiem i zachęcaniem do pomysłu bydgoskich mam. 

 

I tak, 20 lipca 2015r., w godzinach popołudniowego spaceru z wózkiem, wystartowały pierwsze zajęcia. Inauguracyjny trening odbył się – oczywiście – w Myślęcinku, a na pierwsze zajęcia przyszło dziesięć mam z dziećmi. Pogoda tego dnia dopisała, na twarzach uczestniczek cały czas widniał słoneczny uśmiech, a 60-minutowy trening minął im błyskawicznie. 

 

Na czym to polega?

 

Zajęcia BuggyGym podzielone są na trzy części: rozgrzewkę, właściwą część treningu i rozluźnienie.

 

Nieodłącznym elementem każdego treningu jest rozgrzewka. Przed każdym wzmożonym wysiłkiem fizycznym należy przygotować nienawykłe do niego mięśnie, dzięki czemu  zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia urazów. Rozgrzewka pozwala również na rozruszanie stawów, delikatnie podnosi temperaturę ciała, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i dotlenia pracujące mięśnie.

 

Po rozgrzewce następuje część właściwa, której zadaniem jest wzmocnienie mięśni i spalenie tkanki tłuszczowej. Trening właściwy jest mieszanką ćwiczeń aerobowych z siłowymi. Ćwiczenia aerobowe, tak zwane kardio, angażują do pracy prawie wszystkie grupy mięśni.  Na zajęciach wykonywane są szybkie marsze, podbiegi i truchty, przeplatane serią ćwiczeń siłowych wzmacniających brzuch i kształtujących sylwetkę.

 

Końcowym etapem  treningu jest rozluźnienie, czyli doprowadzenie mięśni do „wyciszenia”. Na rozluźnienie składają się ćwiczenia rozciągające, wykonywane statycznie, zmniejszające napięcie mięśni intensywnie pracujących podczas całego treningu.

 

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wszystkie ćwiczenia są bezpieczne, dostosowane do możliwości mam po porodzie, a przede wszystkim wykonywane pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorek. Jeśli któraś z uczestniczek, z uwagi na swój stan zdrowia, nie może wykonywać jakiegoś ćwiczenia, robi sobie w tym czasie krótką przerwę.

 

…jesień, zima, wiosna, lato?

Zobacz także
Wspólny stół Reynolds

 

BuggyGym nie zapada w jesienno-zimowy sen i działa bez przerwy. Podpowiada, w jaki sposób mama i dziecko powinni dopasować odzież do treningu i panującej pogody. Ulewne deszcze i siarczyste mrozy też nie są przeszkodą, bo w takim przypadku zajęcia prowadzone są w Sali gimnastycznej w Hotelu Przystań w Bydgoszczy.

 

Nie tylko fitness

 

BuggyGym to oczywiście nie tylko fitness. To również okazja, po prostu, do miłego spędzenia czasu w gronie innych mam. Co ważniejsze, BuggyGym daje możliwość wymiany doświadczeń w ramach trudnego zadania, jakim jest macierzyństwo i okazję do poznania nowych koleżanek, którym w podobny sposób ciąża i opieka nad dzieckiem wywróciły życie do góry nogami. BuggyGym zatem to możliwość wspólnego dążenia do poukładania chaosu, który zazwyczaj panuje po narodzinach upragnionego maleństwa, zadbania o swoje ciało i psychikę. BuggyGym to sposób na szerzenie Idei Szczęśliwego Macierzyństwa.

 

Jak dołączyć?

Zadzwoń: 663-106-227 (Monika)

 

Zajęcia odbywają się dwa/trzy razy w tygodniu, na świeżym powietrzu lub w sali gimnastycznej w Hotelu Przystań.

(JS)

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl