Bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów. - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów.

Planer na Dobry Rok

Bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów.

1 września br. dzieci, które pójdą pierwszy raz do szkoły, otrzymają  darmowy podręcznik. Zastąpi on pakiet podręczników, w tym również zeszytów do ćwiczeń. Darmowe podręczniki  wraz z  ćwiczeniami będą  czekały w szkole.

Dzieci, które pójdą w 2015 roku do drugiej klasy, będą już włączone w system darmowego podręcznika. To oznacza, że w roku szkolnym 2015/2016 już pierwszo- i drugoklasiści będą korzystać z bezpłatnych podręczników. Nie będą one jednorazowego użytku, tak jak jest w tej chwili. Podręczniki staną się własnością szkoły i to szkoła będzie udostępniać je dzieciom na czas roku szkolnego, a następnie przekazywać kolejnym rocznikom.

Na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl opublikowana została trzecia część „Naszego elementarza”, darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Podobnie jak w przypadku pierwszej i drugiej części darmowego podręcznika, można zgłaszać opinie i uwagi. Konsultacje społeczne trzeciej części potrwają do 20 sierpnia 2014 roku. Każdy zainteresowany może przesłać swoje uwagi, komentarze, propozycje zmian, poprawek, uzupełnień, wykorzystując formularz umieszczony na tejże stronie.

Na na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl, do pobranie są trzy części podręcznika „Nasz elementarz”, a także co jest nowością można pobrać specjalną adaptację podręcznika dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

J.S.

 

CZYTAJ TAKŻE :  Dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych na rok 2014 – dla kogo?

Zobacz także
Mama daje chorej córce kubek herbaty

 

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl