Bank Mleka w Toruniu od 28 maja - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Bank Mleka w Toruniu od 28 maja

Planer na Dobry Rok

Bank Mleka w Toruniu od 28 maja

Na 28 maja 2013 roku planowane jest otwarcie banku mleka w Toruniu w Szpitalu im. Rydygiera. Będzie to pierwszy bank regionalny, z którego będzie mogła skorzystać każda mama z województwa kujawsko – pomorskiego, która ma taką potrzebę.

Do tej pory z Banku Mleka mogły korzystać warszawianki w SPSK im. W. Orłowskiego w Warszawie.

Bywają sytuacje kiedy mama nie może karmić piersią swojego dziecka, a bardzo chce, by jej maleństwo dostawało kobiecy pokarm. Może wówczas skorzystać z Banku Mleka, pokarm w takim miejscu jest dokładnie przebadany i bezpieczny dla dzieci.

Główną ideą Banku Mleka jest bezpieczne dzielenie się pokarmem. Jest to pewna forma wolontariatu, ponieważ honorowe dawczynie dzielą się tym, co ich organizm ma w tym momencie najlepsze dla dzieci – mlekiem. Te kobiety, które mają pokarm w nadmiarze, mogą go oddać do przebadania i dzięki temu przekazać go innym dzieciom.

Warto dodać, że z banku mleka nie może korzystać mama, która po prostu podjęła decyzję o tym, że nie będzie karmić piersią. Taką pomoc mogą otrzymać te kobiety, które nie mogą karmić z przyczyn niezależnych od nich.

Zobacz także
Mama daje chorej córce kubek herbaty

 

Przeczytaj co pisaliśmy wcześniej o banku mleka

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl