Baby shower - impreza dla przyszłej mamy - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Baby shower – impreza dla przyszłej mamy

Planer na Dobry Rok

Baby shower – impreza dla przyszłej mamy

Baby shower – czyli impreza dla przyszłej mamy

 

Imprezę taką jak baby shower do niedawna można było zobaczyć jedynie na filmach związanych z kulturą angloamerykańską, gdzie przyszłe mamy były obdarowywane setkami prezentów. Powoli zwyczaj ten zadomawia się również w naszym kraju. Ale czym tak naprawdę jest baby shower? Jak zorganizować takie przyjęcie dla przyszłej mamy i jakie prezenty i atrakcje się na nim najlepiej sprawdzą? Oto odpowiedzi na te podstawowe pytania.

 

Czym jest baby shower?

 

Baby shower to przyjęcie organizowane dla kobiety oczekującej dziecka. Jednak powiedzenie, że jest to tylko impreza jest dużym uogólnieniem. Tak naprawdę jest to spotkanie organizowane przez znajome lub kobiety z rodziny przyszłej mamy, która spodziewa się dziecka. W trakcie takiego spotkania jest ona obdarowywana przez inne panie prezentami, które przydadzą się jej w opiece nad maleństwem oraz rzeczami dla dziecka. Panie wymieniają się praktycznymi poradami oraz anegdotami ze swojego życia. Dzięki spotkaniu ze znajomymi i rodziną kobieta zapomina o swoich troskach związanych ze zbliżającym się porodem, a rozmowa i wysłuchanie porad pomaga rozwiać część jej wątpliwości, co do tego jak będzie wyglądała opieka nad maleństwem. Oczywiście nie bez znaczenia są także prezenty, które częściowo odciążają przyszłych rodziców – nie muszą oni już kupować wszystkich rzeczy z wyprawki.

 

Jak zorganizować baby shower?

 

Na zorganizowanie takiego przyjęcia każde miejsce jest dobre – mieszkanie, restauracja czy niewielka, klimatyczna kafejka. Ważne, aby można było stworzyć w nim wyjątkową atmosferę. Pomocne mogą w tym odpowiednie dekoracje. Z uwagi na rosnącą popularność baby shower, w sklepach można znaleźć już ozdobne balony, talerzyki czy specjalne serpentyny. Ciekawym pomysłem jest także tort pieluszkowy (składają się na niego pięknie ułożone pieluszki, body oraz przyrządy do pielęgnacji malucha), który później zostaje wręczony mamie jako prezent. Można też zorganizować np. robienie odlewów gipsowych z brzuszka przyszłej mamy lub malowanie brzuszka odpowiednimi farbami.

 

Jaki prezent?

 

Prezenty, które przygotowuje się dla kobiety oczekującej dziecka powinny być w większości praktyczne. Jednakże praktyczne wcale nie oznacza nudne czy mało estetyczne. Można kupić np. body lub pajacyka zapakowane w oryginalny sposób. Przykładem tutaj mogą być: Baby cupcake body girl Make a Wish, jeśli na świecie ma pojawić się dziewczynka i Baby cupcake body boy Make a Wish, które dostępne są w sklepie www.babymama.pl. Są to body dla niemowląt wykonane z wysokiej jakości materiału w różnych rozmiarach i kolorach zapakowane w pudełko i ułożone na kształt muffinki.

http://www.babymama.pl/images/706b5fb0d8f0ba23abcf75b905d06c4f.jpg

 

 

 

 

 

 

Baby Cupcake body girl Make a Wish – cena 39 zł, www.babymama.pl

 

 

 

 

Można także kupić tort :

http://www.babyandyou.pl/uploads/shop/shop2091.jpg

 

Zobacz także
dziecko przed komputerem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tort z pieluch i ubranek- cena 150 zł www.babyandyou.pl

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl