15 maja - Międzynarodowy Dzień Rodziny i akcja 2 godziny dla rodziny - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodziny i akcja 2 godziny dla rodziny

Planer na Dobry Rok

15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodziny i akcja 2 godziny dla rodziny

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku, aby zwrócić uwagę na problemy związane z podstawową komórką społeczną, a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej.

Międzynarodowy Dzień Rodziny jest dobrą okazją do tego, aby poświęcić więcej czasu dla najbliższych, współmałżonków, rodziców, dzieci, krewnych. Rodzina ma decydujący wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka, sfery moralnej, jego postaw i wartości. Najbliżsi zapewniają wychowanie dzieci, pewną ciągłość społeczną, a dzięki tradycji – ciągłość kulturową. Niewątpliwie właśnie tradycje rodzinne stanowią ogromną wartość wychowawczą,

gdyż odpowiednio wpajane, przekazywane i dziedziczone, wyzwalają w nas przede wszystkim pozytywne uczucia i stanowią kierunkowskaz tego, jak należy żyć i zachowywać się Warto więc w takim dniu, zatrzymać się na chwilę, odłożyć wszystkie inne czynności i poświęcić czas swoim najbliższym.

Z okazji święta została również zorganizowana akcja „Dwie godziny dla rodziny”, w ramach której wielu polskich pracodawców skraca dzisiejszy dzień pracy o dwie godziny – dając swoim pracownikom możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Zobacz także
zabawa w lesie

A czy Wy także jakoś „Świętujecie” ten dzień?

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl