Wydarzenie

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania", Toruń 11-19 października

W dniach 11- 19 października w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu odbędzie się 26. MFTL „Spotkania”. Festiwal stanowić będzie okazję do eksploracji najciekawszych zjawisk z szeroko pojmowanego teatru formy.

Wśród artystów, którzy zawitają w tym roku do Torunia, znajdą się, m. in. Opolski Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem Zorro, Teatr „Pinokio” z Łodzi wraz z grupą Coincidentia z przedstawieniem Don Kichot, Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” ze Szwejkiem czy gwiazdka europejskiego lalkarstwa – Neville Tranter.

26. edycja MFTL „Spotkania” przyjęła edukację, proces poszerzania naszej świadomości jako wątek wiodący. Prezentowane podczas Festiwalu spektakle skłaniać będą do refleksji na temat kwestii niewiodących prymu w codziennym dyskursie. Wyjątkowo ciekawą propozycję stanowić będzie tu spektakl Teatru Animacji Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa, który w ramach projektu „Zmysłowiska” pozwoli nam na doświadczenie świata z perspektywy osób niewidomych.

Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszyć będą liczne warsztaty, dyskusje, głośne czytanie dramatu oraz Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych.

Oficjalne otwarcie „Spotkań”, jak co roku, zwieńczy wielka parada bohaterów z „Bajowych” spektakli oraz widzów, którzy na chwilę staną się częścią świata baśni!

 

 

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

Baj Pomorski w Toruniu zaprasza najmłodszych na Sylwester O 12:00 i 16:30 zagramy spektakl ,,...

Zapraszamy na Bajowe mikołajki! O 15:00 zagramy spektakl ,,Pan Lampa" w reżyserii Punch Mamy! W...

Tegoroczne gwiazdkowe spotkanie odbędzie się pod hasłem Bajkowa choinka. Już 9 grudnia zaprosimy...