Wydarzenie


REKLAMA

Wystawa / Dzieciństwo, Toruń, od. 31 sierpnia

W piątek, 31 sierpnia 2018, o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy "Dzieciństwo", na której zaprezentujemy wybór współczesnych fotografii i wideo autorstwa grupy międzynarodowych artystów skupionych na temacie dzieciństwa.
Wizerunki dzieci są pozornie urocze, gdy jednak przyjrzymy się im bliżej, dostrzegamy w nich pewne osobliwe cechy, z których wyłania się niepokojący obraz przyszłości człowieka. Współczesne podejście do najmłodszego pokolenia przyniesie w przyszłości oczywiste konsekwencje moralne, społeczne i polityczne.
 
 
WYSTAWA // DZIECIŃSTWO

Kiedy: 31.08–14.10.2018
Wernisaż wystawy: 31 sierpnia 2018 (piątek), godz. 19.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie: 1 września 2018 (sobota), godz. 12.00

Artyści: Irina Botea Bucan, Fu Yuzhu, Youkine Lefèvre, Betsy Schneider, Anna Skladmann, Viktoria Sorochinski, Patrick Willocq

Kurator: Radu Stern

Nie ulega wątpliwości, że dzieciństwo jest najchętniej i najlepiej udokumentowanym etapem w życiu człowieka. W wyniku upowszechnienia się medium fotografii pod koniec XIX wieku pojawiła się olbrzymia liczba podobnych do siebie zdjęć potomstwa. Obecnie, ze względu na postęp technologiczny, ilustrowana historia życia rozpoczyna się jeszcze przed narodzinami, jako że ultrasonografia umożliwia ujrzenie dziecka, kiedy jest ono jeszcze w łonie matki.

Tego typu zdjęcia, starannie układane w albumie i hołubione, wzbudzją zainteresowanie tylko w kręgu rodziny. Niemniej jednak, niemal od samego początku istnienia fotografii pojawiali się artyści, których ambicją było wyjście poza indywidualne doświadczenie. Potraktowali oni zjawisko nie jako biologiczną fazę rozwoju, ale przede wszystkim konstrukt społeczny. Wystawa prezentuje wybór aktualnych prac, które badają złożoność stanu dzieciństwa, stworzonych przez artystów z Belgii, Chin, Francji, Niemiec, Rumunii i Stanów Zjednoczonych.

 
 
Więcej informacji:
 

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci "Do 6 razy sztuka" organizowanych...

Zachęcamy do świętowania Dnia Dziecka w Centrum Sztuki Współczesnej! Na weekend 1–2 czerwca...

x-mas 2018

8 grudnia 2018 roku CSW po raz szósty organizuje X-MAS KRAM, czyli przedświąteczny targ...