Wydarzenie


REKLAMA

Wernisaż fotografii dziecięcej w Toruniu, 28 kwietnia

Zapraszamy rodziny z dziećmi, sympatyków fotografii i wszystkich chętnych na wyjątkową wystawę zdjęć fotografujących mam.

28 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 14.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, odbędzie się IX wernisaż zdjęć Mam Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej. 

Tradycyjnie już tematem przewodnim wystawy jest dziecko i dzieciństwo widziane oczami matek - niezwykle zdolnych i utalentowanych fotografek.

Wystawa jest zwieńczeniem nauki na Uniwersytecie w Akademii Fotografii Dziecięcej. Grupa ponad 100 słuchaczek z Polski i zagranicy, przez pół roku pracowała nad zagadnieniami z zakresu fotografii. Zdjęcia łączy jeden motyw – dziecko i ulotne chwile jego dzieciństwa widziane oczami matki. Fotografie zaskakują nie tylko różnorodnością technik i stylów, ale również wyjątkowym podejściem do tematu.

– Zdjęcia prezentowane na wernisażu to niezwykłe pod wieloma względami fotografie, z jednej strony piękne obrazy, z drugiej to bardzo osobliwa , "zbiorowa" kronika życia rodzinnego. Jak zawsze zdjęcia są na bardzo wysokim poziomi technicznym i artystycznym. Ale zadziwiają nie tylko pięknem , techniczną poprawnością czy kreatywnością autorek. Przede wszystkim zachwycają emocjami dzieci i wnikliwością spojrzenia na świat dziecka oraz rodziny. Wystawa to zbiór przepięknych fotografii i jednocześnie prezentacja osobistych historii matek, ich dzieci i rodzin. To rodzaj spotkania, na które odbiorca zostaje zaproszony poprzez oglądanie często bardzo osobistych momentów przedstawionych na zdjęciach. Zatrzymane w kadrze chwile mają w sobie ogromny ładunek emocjonalny, skłaniają do zachwytu ale także do refleksji, do rozważań nad tym, co w życiu najważniejsze, najbardziej wartościowe czyli nad relacjami i szczęściem zwyczajnych chwil - podkreśla współorganizatorka wystawy i koordynatorka Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej Monika Racewicz - Ciaiolo. – Fotografie zaprezentowane na wystawie to prawdziwy obraz dzieciństwa. Subiektywny i pokazywany sercem matki, jej talentem, zdolnościami i jej wizją świata. 

Wystawa „FOTOGRAFIA JEST KOBIETĄ” udowadnia, że realizując swoje pasje i spełniając marzenia nie trzeba rezygnować z rodziny. Co więcej pokazuje jak niezwykły i satysfakcjonujący obie "strony" „zespół twórczy” może stworzyć matka i dziecko. Wreszcie ile radości i satysfakcji z fotografowania może czerpać cała rodzina.

Wernisaż jest wydarzeniem otwartym, na który organizatorzy zapraszają wszystkich, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Na spotkaniu będzie można nie tylko podziwiać wspaniale fotografie przedstawiające dzieci w wyjątkowych i pięknych portretach, zdjęciach reportażowych, artystycznych i kreatywnych ujęciach, ale także porozmawiać z autorkami zdjęć oraz instruktorkami Akademii Fotografii Dziecięcej. Podczas gdy dorośli będą zajęci wystawą, dzieci zabawiać będzie znany i lubiany przez milusińskich, najwspanialszy na świecie Klaun Koko.

Uroczyste otwarcie wystawy i wernisaż odbędą się 28 kwietnia o godzinie 14:00. Wydarzenie potrwa do godz. 17.00

Więcej w tej kategorii

To będzie tylko jeden dzień, na to, by obejrzeć wystawę fotografii artystek z całego świata, którą...

Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci "Do 6 razy sztuka" organizowanych...

Zachęcamy do świętowania Dnia Dziecka w Centrum Sztuki Współczesnej! Na weekend 1–2 czerwca...