REKLAMA


REKLAMA

Wydarzenie

Webinar: Przedszkola Leśne [Wolna Edukacja] 28 czerwca {online}

Jest to trzeci webinar z cyklu Wolnej Edukacji. Tym razem spotkamy się w temacie Przedszkoli Leśnych.

Gośćmi tego wydarzenia są:
Agnieszka Lipska - założycielka dwóch leśnych, podwarszawskich przedszkoli: w Lesie Kabackim i Konstancinie, zainicjowała powstanie CEL-u (Centrum Edukacji Leśnej). Placówki "Leśnej Grupy", które prowadzi oparte są na modelu skandynawskim, tzw. "forest kindergarten". Ważnym założeniem programowym jest także NVC (Porozumienie Bez Przemocy). Więcej: http://bit.ly/grupa_leśna
Maciej Mrozowski - pedagog przedszkolny, inicjator półkolonii
leśnych w Krakowie. Więcej: www.qnaturze.wordpress.com

"Z perspektywy rozwoju psycho-fizycznego, edukacja leśna stanowi jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie dzieciom optymalnych warunków do rozwoju - buduje potrzebę kontaktu z naturą, uczy samodzielności, wiary w siebie i swoje umiejętności, rozbudza wyobraźnię czy w końcu zwiększa odporność na choroby". Podczas spotkania przyjrzymy się korzyściom płynącym z edukacji blisko natury. Poznamy historię "leśnych przedszkoli" na świecie i ich aktualny stan w naszym kraju. Odpowiemy sobie na pytania: jak założyć przedszkole leśne? Czy o dobre dla każdego? Prześledzimy doświadczenia prelegentki po kilku latach prowadzenia takiej formy edukacji.

Zapoznaj się z poprzednio zrealizowanymi webinarami bit.ly/2webinary_ed]
------
Seminarium będzie rejestrowane i przesłane w postaci zapisu audio/wideo do wszystkich osób, które wybiorą zaproszenie "dla wspierających". Program webinarów w całości finansowany jest z darowizn.

Link dostępowy : https://offconvention.clickmeeting.com/wolnaedukacja_
Rejestracja: https://wolnaedukacja03.evenea.pl/
Miejsce: internetowe spotkanie w formule webinaru
Data: 28 czerwca 2017
Godzina: 19.00 - 20.30
Odpłatność: dobrowolna wpłata/ wstęp wolny
Zapis wideo: tylko dla osób które wybiorą zaproszenie "dla wspierających"
------
WEBINAR to nic innego jak odbywające się "na żywo" seminarium przeniesione z sali wykładowej do Internetu. W trakcie jego trwania wszyscy uczestnicy widzą wykładowcę i innych uczestników, mogą się z nimi bezpośrednio kontaktować - zadawać pytania i wyrażać opinie. Każdy uczestnik "siedzi w pierwszym rzędzie" - nikt mu nie zasłania, nikt mu nie przeszkadza. Prezentacje pokazywane przez wykładowcę są widoczne na Twoim ekranie.1/ Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.
2/ Osoby które wspierają nas DAROWIZNĄ przed spotkaniem w formie tzw. "zaproszenia dla wspierających" w podziękowaniu otrzymują od nas link do zapisu wideo i materiałów edukacyjnych.
3/ Podczas spotkania zostanie udostępniona lista, dla osób chętnych "posieciować się" lokalnie.{wydarzenie w przygotowaniu / więcej informacji wkrótce}

Więcej w tej kategorii

Uczestnicząc w webinarium dowiesz się: co ułatwia a co utrudnia dzieciom adaptację w...

Potrzeby i zachcianki. To temat wielu rozmów i przedmiot wielu dyskusji. Kiedy dziecko jest...

FAMILY MANAGER i mamopracuj.pl zapraszają na bezpłatny webinar dla Mam:Własna firma czy etat?...