Wydarzenie

Warsztaty w Teatrze Muzycznym, Toruń, lipiec

Warsztaty naukowo-muzyczne - 3 lipca

Czym tak na prawdę jest dźwięk i czy można go zobaczyć? Czy można być muzykiem nie mając słuchu muzycznego? Jak zbudować instrument muzyczny? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć już 3 lipca na warsztatach naukowo-muzycznych! Uczestnicy zajęć m.in. zbudują instrumenty muzyczne z otaczających przedmiotów oraz dowiedzą się co tak na prawdę jest potrzebne, aby stworzyć orkiestrę.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy ul. Wł. Łokietka 5 w Toruniu 3 lipca w godzinach 11:00-13:15 (3 bloki warsztatowe po 45 min., każdy z bloków z tą samą ofertą edukacyjną). Zapisy pod adresem promocja@teatrmuzyczny.torun.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla młodzieży od 12 r.ż. 

Warsztaty choreograficzne 7-9 lipca

Teatr Muzyczny zaprasza wszystkich młodych miłośników tańca na warsztaty choreograficzne prowadzone przez Michała Cyrana – aktora, tancerza i choreografa, współpracującego z wieloma teatrami w Polsce m.in. z teatrem muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym w Toruniu. Sympatyczny Kot z „Gry wartej piernika” i Zając ze „Złota i liści” poprowadzi letnie warsztaty taneczne, które zakończy pokaz zorganizowany w przestrzeni miejskiej.

W czasie warsztatów uczestnicy poznają nowe rozwiązania choreograficzne, przydatne ćwiczenie, będą mogli doskonalić technikę oraz przede wszystkim dobrze się bawić. Warsztaty odbywać się  będą w siedzibie Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 od 7 do 9 lipca w godzinach 10-13 i 16-19. Zapisy pod adresem promocja@teatrmuzyczny.torun.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla młodzieży od 12 r.ż.

 

Warsztaty organizowane są w ramach przedsięwzięcia Muzyczne Wakacje. Pierwszeństwo udziału w  mają osoby, którym dedykowany jest projekt, tj. mieszkańcy województwa z utrudnionym dostępem do kultury, w szczególności rodziny wielodzietne, niepełne i zastępcze, wychowankowie domów dziecka oraz domów opieki.

www.teatrmuzyczny.torun.pl/

 

Więcej w tej kategorii

Musical Pan Kleks. Powrót to współczesna opowieść inspirowana Akademią Pana Kleksa Jana Brzechwy...

3 października w godz. 9:30-11:00 odbędą się warsztaty "Młody odkrywca" dla dzieci w wieku 6-10 lat...

Fundacja Aleksandra Jabłońskiego zaprasza dzieci 4-6 letnie na warsztaty: "Młody odkrywca...