Wydarzenie


REKLAMA

Urodziny Młyna Wiedzy w Toruniu, od 4. listopada

Maszyna Rube`a Goldberga w pokazie laserowym, laserowa gra na elewacji frontowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, pokazy naukowe i malowania światłem – to tylko część wydarzeń przygotowanych z okazji 3. urodzin toruńskiego centrum nauki. 

Urodziny Młyna Wiedzy będą trwały trzy dni. Rozpoczną się wieczorem 4 listopada wieczorną turą zwiedzania (godz. 18:00-21:00) oraz pokazami laserowymi na elewacji budynku. Uczestnicy będą mogli zagrać również w specjalną grę laserową, która będzie wyświetlana na frontowej elewacji centrum nauki. Bezpłatne pokazy zaplanowano w godz. 18:30, 20:00 i 21:30. Zwiedzanie będzie możliwe na podstawie zakupionego biletu.

W sobotę i niedzielę (5-6 listopada) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie otwarte w godz. 11:00-17:00. W programie znalazły się: pokaz naukowy „Paradoks kromki chleba z masłem” (godz. 11:30), pokaz malowania światłem (12:00 i 15:00), w trakcie którego zostaną zaprezentowane wydarzenia z ostatnich trzech lat działania Młyna Wiedzy. Po pokazie świetlnym odbędą się warsztaty, z których będą mogli skorzystać odwiedzający w tych dniach centrum nauki. Dla gości będzie również dostępna foto budka, w której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Podczas trzecich urodzin Młyna Wiedzy będą dostępne również zajęcia w pracowni biologicznej i fizycznej (w zajęciach mogą wziąć udział dzieci od 10. roku życia i dorośli). – Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak może wyglądać świat pod dużym powiększeniem np. papier, piasek, cukier, mąka albo drożdże? Pokażemy i umożliwimy pracę na mikroskopach biologicznych i stereoskopowych. Pokażemy jak przygotowywać preparaty mikroskopowe, a przy okazji zapoznamy naszych gości z działaniem takich urządzeń jak: vortex, cieplarka, homogenizator czy mieszadło magnetyczne. Zobacz jak działa laboratorium biologiczne i sprawdź na czym polega praca naukowca – zachęca Karol Stawski, opiekun pracowni biologicznej CNMW.

Zajęcia na pracowniach będą odbywały się 5 i 6 listopada w godzinach od 13:00 do 13:45 i od 15:00 do 15:45 (na pracowni fizycznej) i od 14:00 do 14:45 oraz od 16:00 do 16:45 na pracowni biologicznej. Wstęp na pracownie będzie odbywał się na podstawie wcześniej przeprowadzonych zapisów (pod pracowniami). W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Do dyspozycji będą również stanowiska z interaktywnymi grami oraz osiem wystaw.

5 sierpnia w godz. 11:00-13:00 na antenie radia GRA będzie można usłyszeć relacje z wydarzeń odbywających się w trakcie urodzin Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Bilety można kupić w elektronicznym systemie sprzedaży oraz w kasach Centrum.

Więcej w tej kategorii

1 i 2 czerwca zapraszamy na bezpłatny piknik popularnonaukowy, który odbędzie się na parkingu przed...

W okresie ferii zimowych 2019 zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanych warsztatów....

Młyn wiedzy w Toruniu zaprasza na warsztaty: Papier i tektura, czy istnieje prostszy i bardziej...