Wydarzenie


REKLAMA

Teatralny Rozruch - "Po drugiej stronie rzeki"- zajęcia dla dziecie w wieku 7-10 lat, Toruń, 16 lutego

WOAK Toruń, zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu  z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Wyobraźcie sobie dwa plemiona. Pomiędzy nimi rwąca rzeka. Kim są dla siebie mieszkańcy plemion – wrogami? Może nawet się nie znają? Są siebie ciekawi – ciekawi tego, co jest po drugiej stronie rzeki? Pewnego dnia mieszkańcy dwóch brzegów wpadają na pomysł – budują most nad rzeką. Czy im się uda? Jeśli tak, co z tego wyniknie? Wojna czy sąsiedzka współpraca? Przyjdź i stań się mieszkańcem jednego brzegu! Aaauuu!

Adresaci: Dzieci w wieku 7-10 lat

Cel: Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Wykorzystywanie narzędzi pedagogiki teatru. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki).

Program: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animator kultury, instruktor teatralny. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka „Pedagogiki teatru” przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży przy PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz „Historii” o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Cena: 5 zł dziecko
 

Warsztaty obejmują 2 godz. dydaktyczne

KIEDY 16 lutego 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 8 lutego 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 5 zł (dziecko) płatne na konto
nr: 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

 

 

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i...

WOAK Toruń zaprasza dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle,...

HARMONOGRAM poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., godz. 10.00 – 11.30 środa, 23 stycznia 2019...