Wydarzenie


REKLAMA

Teatralny rozruch: Drugie życie rzeczy, Toruń 17 marca {obowiązują zapisy}

WOAK w Toruniu, zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu  z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. 

Podczas zajęć w marcu, kilka dni przed Dniem Wiosny, damy nowe życie rzeczom przyniesionym z domu – dowiemy się czym jest recycling. Wiosenne porządki z pewnością odkryją dawno zapomniane, nieużyteczne przedmioty. Jeśli nie, to zamiast wyrzucać plastikowe butelki czy pojemniki – przynieś je na zajęcia a zmienimy ich zastosowanie. Może w drugim życiu nasze rzeczy przemówią… Doprawimy im skrzydła, oczy, odnóża i inne potrzebne do ożywienia elementy. Powstaną lalki teatralne, dzięki którym zgłębimy podstawy ożywiania przedmiotu.

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Udział bezpłatny!!!

Zajęcia trwają dwie godziny lekcyjne z krótką przerwą (90 min)

TERMIN ZGŁOSZEŃ do 9 marca 2018 r. – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 6

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i...

WOAK Toruń zaprasza dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle,...

WOAK Toruń, zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć, których uczestnicy będą poznawać różne...