Wydarzenie


REKLAMA

Pan Kleks. Powrót - spektakl Teatru Muzycznego! Toruń, 7, 8, 9. kwietnia

Data i godzina wydarzenia: 

Powtarza się co tydzień do pon. kwi 08 2019. Uwzględnia również wt. kwi 09 2019.

Musical Pan Kleks. Powrót to współczesna opowieść inspirowana Akademią Pana Kleksa Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie, mających dziś status niemal kultowych, także za sprawą muzyki Andrzeja Korzyńskiego.

Te, znane szerokiej publiczności piosenki, choćby Na wyspach Bergamutach, czy Kaczka Dziwaczka, wykonywane przez aktorów z zespołem na żywo, stanowią oś muzyczną spektaklu i łączą pokolenia widzów. Usłyszymy 16 najbardziej znanych piosenek, z filmowych adaptacji powieści Jana Brzechwy, z udziałem Piotra Fronczewskiego w roli Pana Kleksa.

Pan Kleks. Powrót jest pełną ciepła, ale trzymającą w napięciu opowieścią o przyjaźni, rodzinie, a przede wszystkim o mocy  wyobraźni.
Nasz musical pokazuje losy Adama Niezgódki, niemal trzydzieści lat po wydarzeniach w Akademii Pana Kleksa. Dorosły już absolwent Akademii musi zmierzyć się z Wielkim Elektronikiem, który dzięki technologii, zyskuje władzę nad światem dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama.

Czy Adam zdoła uratować córkę? Czy z pomocą przyjaciół z dzieciństwa odnajdzie Pana Kleksa, który jako jedyny wie, jak pokonać Elektronika? Tego widzowie będą mogli dowiedzieć się podczas spektaklu.

Twórcy – Agnieszka i Emil Płoszajscy – których spektakle Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy, czy Jacek i Placek na tropie księżyca są już znane toruńskiej publiczności, tym razem do współpracy oprócz zawodowych aktorów i muzyków zaprosili również dzieci.

Inspiracja: Jan Brzechwa
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Michał Rybka

Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Muzyka: Andrzej Korzyński

Obsada: Michał Cyran, Damian Droszcz, Mateusz Gruszkowski, Szymon Łukowski, Adam Mortas, Michał Rybka, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak, Katarzyna Witkowska, Nikodem Wróbel, Milena Barańska, Amelia Górska, Antonina Janocha, Inga Janocha, Michał Józefowicz, Maciej Klonowski, Lena Mrówczyńska, Zofia Smużny, Sonia Stapf, Karolina Trawicka
SPEKTAKLE:

7.04 godz.12.00

8.04 godz. 9.00, 12.00

9.04 godz. 9.00, 12.00

Spektakle odbywają się w sali kameralnej CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3, Toruń)

Ceny biletów:
40 zł normalny, 27 zł szkolny

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min. (z przerwą)

 

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

Warsztaty naukowo-muzyczne - 3 lipca Czym tak na prawdę jest dźwięk i czy można go zobaczyć? Czy...