REKLAMA


REKLAMA

Wydarzenie

Otwarcie Wystawy „Zabawy ze sztuką” , Bydgoszcz, 7 maja {pod patronatem mamywsieci.pl}

Data i godzina wydarzenia: 

Powtarza się codziennie do pt. cze 30 2017 oprócz czw. cze 15 2017.

Wszyscy podziwiamy dzieła wielkich artystów. Chwalimy talent twórców i kunszt wykonania ich prac. Nierzadko nawet odbywamy dalekie podróże aby zobaczyć je na własne oczy.  Czasem zdarza się jednak, że zatrzymujemy się na dość powierzchownym oglądzie nie wnikając w rzeczywistą treść dzieła. Tym samym zamykamy się na całe bogactwo doznań związanych z odbiorem podziwianych przez nas arcydzieł.

Wystawa „Zabawy ze sztuką” stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. Na przykładzie wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Ekspozycja będzie stanowić również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań: Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)? 

Wystawa została podzielona na pięć modułów poświęconych różnym, ale wzajemnie dopełniającym się zagadnieniom, takim jak: przestrzeń, ludzka postać, światło, barwa oraz deformacja.

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, oraz wszystkich, którzy pragną poznać sekrety świata sztuki i tajniki pracy artysty!

i

 

W ramach wernisażu odbędzie się spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale (Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz) oraz malowanie twarzy.

Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

7 maja 2017 r., godz. 12.00 – otwarcie wystawy „Zabawy ze sztuką”. Wystawa czynna do 1 października 2017 roku.