Wydarzenie

Małe Animocje: "Kacperiada", spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, Bydgoszcz, 28 stycznia

Małe ANIMOCJE i Mali idą w świat: „Kacperiada” (7+), zestaw 13 odcinków serialu (46 min) i spotkanie.

Po seansie zapraszamy na spotkanie, którego gościem będzie Grzegorz Kasdepke, autor książki "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko" będącej inspiracją dl twórców serialu.

bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie MCK

Kacperiada serial to animowana opowieść w odcinkach dla całej rodziny, do którego inspirację stanowiły książki dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Serial jest współczesną obyczajową, pełną absurdalnego humoru, komedią familijną w odcinkach. Filmowe przygody Kacperka wzorowane są na książkach z cyklu „Kacperiada” Grzegorza Kasdepke, ale nie są jej wierną adaptacją. Głównym bohaterem jest kilkuletni Kacper, który lubi rysować komiksy, wymyślać i tworzyć zabawki. Ma bujną wyobraźnię, którą pomagają mu rozwijać rodzice – tata pisarz i mama lekarz weterynarii. Najlepszą przyjaciółką Kacpra jest Ada – wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności. Uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych i stawiają czoło codziennym problemom. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.

Reżyseria: Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak
Kraj i rok produkcji: Polska 2016
Produkcja: Human Ark

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

Kategorie: