Wydarzenie


REKLAMA

Maj Mam 2019, Bydgoszcz, 16 maja

VII edycja MAJ MAM, czyli bezpłatne warsztaty z okazji Dnia Matki

„MAM prawo” – na spotkanie pod takim hasłem organizatorzy zapraszają młode mamy, które chcą rozpocząć swoją aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem, aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok oraz panie, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły.

Wyjdź z domu, poznaj mamy takie jak Ty i zacznij działać!

Na projekt „Maj Mam” zaprasza Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z partnerami wydarzenia: Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego, Strefą przyjazną karmieniu piersią „Małyssak”.

W tym roku - spotkanie odbędzie się pod hasłem MAM prawo. Poruszymy aspekty prawne urlopu macierzyńskiego, wychowawczego, wolnego, pracy w ciąży, powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, łagodnego rozstania z dzieckiem, karmienia piersią w pracy, zabezpieczania swoich praw w swojej działalności oraz praw i przywilejów dużych rodzin w Bydgoszczy. A także wiele innych tematów dot. aspektów prawnych, które prawdopodobnie "urodzą się" w trakcie rozmów i warsztatów. ZAPRASZAMY!

Spotkanie odbędzie się dnia 16 maja 2018 r. w godz. 10:00 – 14:00, w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5
Program:
• 10.00 – Powitanie
• 10.10 – Jak wdrożyłam swoje pomysły w życie? panel mam inspirujących
• - Maria Godlewska - - Sylwia Malicka - - Paulina Wojciechowska - - Justyna Chmiel
• 11.30 – rozmowy przy kawie i małej przekąsce
• 12.00 – Warsztaty równoległe
• MAM prawo i umiem z niego korzystać, czyli jak prowadzić własną firmę

Maria Godlewska - Jest radcą prawnym. Swoją praktykę zawodową rozpoczynała u Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie oraz w ramach świadczenia wsparcia prawnego przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie ukończyła roczny kurs z zakresu praw człowieka, komunikacji międzykulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Następnie przez okres 13 lat pracowała w dziale prawnym IBM Polska w Warszawie na stanowisku głównego negocjatora/radcy prawnego. Od 3 lat prowadzi swoją kancelarię, w ramach której zajmuje się doradztwem w kwestiach zgodności modeli biznesowych firm z obowiązującym prawem oraz ochrony ich innowacyjnych pomysłów/własności intelektualnej. Prywatnie jest mamą Leona, Marcela i Matyldy.
• MAM prawo w pracy
Sylwia Malicka - specjalistka z ponad 7 letnim doświadczeniem w branży zarządzania zasobami ludzkimi, wykorzystująca aktualną wiedzę z zakresu prawa w codziennej praktyce, prywatnie żona, mama półtorarocznej Nadii.
• MAM dziecko - łagodne rozstanie
Dominika Czarnecka-Pijarowska - Jest mamą trójki dzieci oraz trenerem Family Lab Polska. Pracowała w szkole podstawowej i w gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego, była wychowawcą w przedszkolu. Od kiedy została mamą, rozwija się w kierunku świadomego rodzicielstwa i świadomego życia. Zdobytą wiedzą na temat relacji i dzieci dzieli się na licznych warsztatach i szkoleniach z innymi rodzicami, opiekunami, nauczycielami podczas warsztatów czy indywidualnych konsultacji.
• 14.00 oficjalne zakończenie spotkania - ale nadal można zostać i rozmawiać przy kawie :)( BCOPW otwarty jest do 20.00)

DZIECI MILE WIDZIANE!! bezpłatne animacje w zasięgu wzroku rodzica, żeby dzieci się nie nudziły oraz obiekt przystosowany do udziału z dziećmi

W trakcie spotkania:
- opieka profesjonalnych animatorów! Miejsce do raczkowania w zasięgu wzroku rodzica
- strefa Bydgoskiej Rodziny 3 plus - informacje dot. programu
- strefa przyjazna karmieniu piersią zorganizowana przez Stowarzyszenie "Mały Ssak"
- strefa profesjonalnej wizażystki - porady indywidualne dot. ubrania i makijażu - Anna Oborska
Udział w szkoleniach oraz animacje dla dzieci są bezpłatne.
wszelkie informacje oraz rejestracja na e-mail: karolina.jaruszewska@um.bydgoszcz.pl
Napisz nam na które warsztaty przyjdziesz i ile dzieci - w jakim wieku - przyprowadzisz ze sobą. To bardzo ważne, abyśmy jak najlepiej przygotowali się na Wasz udział w spotkaniu.

Miejsce: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Gdańska 5, Bydgoszcz

Do zobaczenia!

Partnerzy Wydarzenia:
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego
MałySSak

Partnerzy medialni:
Radio PIK, portal www.mamywsieci.pl

Więcej w tej kategorii

“Małyssak na świecie” to spotkania wspierające dla kobiet, które chcą rozmawiać o karmieniu piersią...

Nieformalna grupa „BliskoRodzice” serdecznie zaprasza na BEZPŁATNY warsztat „Mój poród, mój wybór...

Jak być dobrym i skutecznym rodzicem, czyli warsztat wprowadzający do POZYTYWNEJ DYSCYPLINY...