REKLAMA


REKLAMA

Wydarzenie

Maj Mam 2016, Bydgoszcz 12, 16 - 18 maja!

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja spotkań " Maj MAM"

Masz pomysł na swój biznes, ale nie masz odwagi na pierwszy krok?

Przyjdź na cykl spotkań motywujących Maj MAM i dowiedz się, jak zacząć działać!

 

„Spotkanie z przedsiębiorczością – jak założyć i rozwinąć własną firmę” - na spotkanie pod takim hasłem zapraszamy  wszystkie aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok, wszystkie panie, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły oraz wszystkie młode mamy, które chcą rozpocząć swoją aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem.

 

Spotkanie odbędzie się dnia 12 maja 2016 r. w godz. 10:00 – 12:00, w sali sesyjnej Urzędu Miasta (ul. Jezuicka 1 w Bydgoszczy, sala 201, II piętro).

 

Podczas spotkania uczestnicy uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również, z jakich form wsparcia mogą korzystać, jak pozyskać fundusze na prowadzenie działalności oraz skąd brać pomysły na biznes. Na spotkaniu przewidziane są prezentacje: Urzędu Miasta Bydgoszczy, Referat Działalności Gospodarczej, Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, jak również historie motywujące mam, które zdecydowały się podjąć wyzwanie, jakim jest własna działalność. Po prezentacjach uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania partnerom wydarzenia.

 Button 1      

Każda z uczestniczek będzie mogła wziąć udział w trzech warsztatach motywujących:

„Jak przekuć pomysł w działanie?”, 16 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy, przy ul. Jezuickiej 1 , sala nr 5. Tematem przewodnim spotkania jest cytat z Jamesa Allena: „ „Znajdujesz się dzisiaj w miejscu, do którego doprowadziły cię twoje myśli. Jutro będziesz tam, gdzie zawiodą cię myśli”.

Program szkolenia:

Co stanowi istotę twojego pomysłu?

Czym będziesz się wyróżniać?

Jak wygląda dziś twoja rzeczywistość?

Zastosuj realistyczne myślenie – zminimalizuj ryzyko.

Opracuj plan – zadaj odpowiednie pytania.

Szkolenie poprowadzi pani Katarzyna Wardzała – certyfikowany trener, coach, wdrożeniowiec, mentor w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie PrimLean Sp. o.o., wykładowca w obszarach zarządzanie zasobami ludzkimi, oceny pracowniczej, coachingu, studiów menedżerskich. Praktyk biznesu.

 Button 1   

„Wizerunek w biznesie”, które odbędzie się dnia 17 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy, przy ul. Jezuickiej 1 , sala nr 5. Wygląd zewnętrzny to potężne narzędzie komunikacji. Zupełnie nieświadomie swoim ubiorem wysyłasz wiele sygnałów. Znając ten magiczny kod, możesz w odpowiednim momencie, dostosowując ubiór, dodatki, makijaż i gestykulację skłonić kogoś do… tutaj sama dopowiedz, czego pragniesz… Szkolenie z zakresu ubioru i makijażu, z elementami savoir vivre w całości oparte na najnowszych badaniach z zakresu neurowizerunku. Na spotkaniu omówiony zostanie nie tylko sztywny biznesowy dress code, ale również etykieta ubioru w branżach i sytuacjach, które nie zakładają teoretycznie żadnych wytycznych i pozostawiają pracownikom swobodę.

Szkolenie poprowadzi pani Anna Oborska – trener wizerunku, stylistka z Garderoby Dobrze Zorganizowanej

 Button 1     

„Biznes w sieci”, które odbędzie się dnia 18 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy, przy ul. Jezuickiej 1 , sala nr 5.

Nie wystarczy, że coś istnieje, inni muszą się jeszcze o tym dowiedzieć, czyli o tym jak Twój biznes może zaistnieć w sieci.

Jak zacząć i jaką formę dobrać do treści, którą chcesz przekazać swoim klientom?

Jak małym nakładem środków promować swój biznes w Internecie? Przedsiębiorcza mama w sieci – wygoda?, wyzwanie? czy coś więcej niż pełnoetatowa praca.

Szkolenie poprowadzi pani Justyna Szulczewska – redaktor naczelna portalu www. mamywsieci.pl

 Button 1      

UWAGA!! Na każdym ze spotkań DZIECI MILE WIDZIANE!!

W trakcie dyskusji maluchy w każdym wieku zabawią opiekunowie i animatorzy, zapewnione miejsce do raczkowania!

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Obowiązuje rejestracja TUTAJ

 

O Projekcie:

Z okazji Dnia Matki przypadającego na 26 maja Prezydent Rafał Bruski wraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego wspierają młode mamy w ich aktywizacji zawodowej. Od 2013 roku w projekcie Maj MAM odbyły się w związku z tym trzy edycje majowej konferencji wraz z pakietem trzech bezpłatnych warsztatów motywujących. Od 2013 roku organizowane są również raz w miesiącu w Urzędzie Miasta spotkania w ramach Klubu Przedsiębiorczych MAM – które są wynikiem zgłaszanych na pierwszym spotkaniu potrzeb mam. Jest to okazja do wsparcia się nawzajem, do stworzenia i podtrzymywania sieci kontaktów. Tematy warsztatów skierowane są do początkujących przedsiębiorców.

 

Celem projektu jest aktywizacja kobiet po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Wszystkie spotkania są bezpłatne. I co dla mam najważniejsze – nie trzeba zastanawiać się z kim zostawić dziecko – można przyjść razem z nim. W czasie, gdy mama uczestniczy w spotkaniu, dziecko (w zasięgu jej wzroku) spędza miło czas z animatorką w specjalnie do tego przygotowanym kąciku zabaw.

 

Na projekt "Mam Mam" Zaprasza Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.
 

 

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

„Mama wraca do pracy” – na spotkanie pod takim hasłem organizatorzy zapraszają wszystkie...

z okazji Dnia Matki Prezydent Bydgoszczy zaprasza na MAJ MAM 2017. Pod hasłem: BIZNES MAMY -...

MAJ MAM 2015 „Wykorzystaj to, co masz, by osiągnąć to, czego pragniesz” na spotkanie pod...