Wydarzenie


REKLAMA

Koncert gordonowski w ogrodzie, Bydgoszcz 29 maja

Fundacja Kreatywnej Edukacji oraz placówki edukacyjne Fundacji zapraszają na koncert gordonowski: w rolach głównych instrumentaliści kwartego smyczkowego grający muzykę wyjątkowo klasyczną i przepiękną. Skupimy się na utworach z różnych epok, uwydatniających brzmienie poszczególnych instrumentów: skrzypiec, altówki oraz wiolonczeli. Zagrają między innymi nauczyciele Niepublicznej Szkoły Muzycznej Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Celem projektu jest propagowanie Teorii uczenia się muzyki autorstwa E.E. Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki. Koncerty są śpiewane, ale również instrumentalizowane, co z pewnością uwrażliwia (mamy tu spore doświadczenie) dzieci na piękno dobrej muzyki każdego rodzaju.

Takie uczty muzyczne dla najmłodszych, wraz z rodzicami stanowią, 40 minutowe spotkania, w których udział bierze kilku instrumentalistów oraz wokalistów. Program wypełniają krótkie, improwizowane utwory instrumentalne, wokalne oraz łączone. Motywy bazujące na warstwie melodycznej są przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi. Podczas całego koncertu dzieci wraz z rodzicami siedzą lub tańczą na oraz aktywnie biorą udział w koncercie śpiewając oraz rytmizując. Artyści przez cały czas trwania spotkania nawiązują kontakt z publicznością, która wykonuje motywy ostinatowe, tańczy oraz kołysze się do rytmu.

Zagrają dla Was:

Beata Godyla - skrzypce

Irena Filuś - skrzypce

Karolina Orsik-Sauter

Cecylia Stancka - wiolonczela

prowadzący: wokaliści i animatorzy Fundacji Kreatywnej Edukacji

Miejsce:
ul. Chopina 28 w Bydgoszczy, siedziba placówek edukacyjnych Fundacji Kreatywnej Edukacji. W sytuacji niepogody - zapraszamy do budynku Szkół muzycznej i podstawowej przy Chopina 28.

Data: 29 maja 2016

Czas: godz. 11.00

Rezerwacja: jgawrylkiewicz@gmail.com
Prosimy o pojawienie się na 15 minut przed koncertem

Wejście na koncert nieodpłatne, po uprzednim dokonaniu rezerwacji.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 50 os).

Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji

Zainteresowanych Teorią prof. Edwina E. Gordona zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/embed/OP-JdXlSXTA
 

Więcej w tej kategorii

Rozpoczynamy nowy semestr zajęć umuzykalniających w Bydgoszczy Muzopolis Chopina 28 Bydgoszcz...

Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie...

Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie muzyka...