Wydarzenie


REKLAMA

Koncert gordonowski dla Rodzin z The Beatles, Bydgoszcz, 19 maja

W imieniu organizatorów zapraszamy na majowy koncert gordonowski dla Dziadków i Rodziców z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie szalone lata 60'te z udziałem wiecznie młodych Beatelsów.

Zaprosiliśmy do udziału następujących muzyków:

gościnnie Antonina Gawryłkiewicz - wiolonczela, śpiew (wielka fanka spuścizny Żuczków, reprezentantka młodego pokolenia)

Jolanta Gawryłkiewicz - fortepian, śpiew, animacja

Irena Filuś - skrzypce, śpiew

Sławomir Szudrowicz - gitary, śpiew

Antoni Olszewski - kontrabas

Patryk Dolepski - perkusja

Formuła koncertu gordonowskiego (inspirowanego teorią uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona) polega na przenikaniu muzyki skomponowanej, a granej przez kompozytorów z tą improwizowaną, współtworzoną przez publiczność. Żonglujemy sferą rytmiczną oraz tonalną, działaniami ruchowymi i statycznymi. Do widowiska włączamy scenografię stającą się źródłem inspiracji dla ciała, głosu, a także instrumentów. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy wokaliści i instrumentaliści. Zapraszamy do współpracy osoby, które są świadome kształtowania edukacji muzycznej w grupie międzypokoleniowej. Każdy, zarówno uczestnik, jak i muzyk są więc współtwórcą muzycznego spektaklu i nie ma tu żadnej bariery wiekowej, muzycy i tancerze odbierają impulsy od niemowląt i małych dzieci, a także pozostałych członków widowni. Fenomen tego koncertu to język muzyki, którym posługują się wszyscy obecni na sali. Operując językiem muzyki uczestnicy koncertu budują relacje, nawiązują kontakt zarówno z publicznością, jak i muzykami. Muzycy dzięki temu, że grają/śpiewają muzykę improwizowaną mogą nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością oraz ze sobą nawzajem. Budowane utwory zaczynają się tematem i dryfują poprzez wypowiedzi poszczególnych muzyków: każda wypowiedź wynika z innej.

Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji

Kiedy: 19 maja 2018, godz. 11.00

Miejsce: Niepubliczna Szkoła Muzyczna Muzopolis przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy

Bilety: 20 zł dorosły, 10 zł dziecko, płatne na miejscu, tylko gotówką

Rezerwacja obowiązkowa: proszę o wysłanie smsa 602466347 lub maila jgawrylkiewicz@gmail.com

Zdjęcie pochodzi z archiwum Filharmonii Krakowskiej, gdzie odbywają się koncerty gordonowskie z udziałem muzyków Fundacji Kreatywnej Edukacji

Więcej w tej kategorii

Rozpoczynamy nowy semestr zajęć umuzykalniających w Bydgoszczy Muzopolis Chopina 28 Bydgoszcz...

Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie...

Zapraszamy serdecznie na świąteczno-noworoczny koncert przeznaczony dla Rodzin z Małymi Dziećmi...